
Forse daling van aantal WW-uitkeringen in Altena in 2021
ALTENA • In 2021 was er sprake van een krachtig herstel van de economie. Het aantal lopende WW-uitkeringen in Altena daalde van 606 uitkeringen in december 2020, naar 441 uitkeringen in december 2021. Een verschil van 165.
Dit betekent dat de UWV afgelopen december 27,2 procent minder WW-uitkeringen verstrekte aan inwoners van Altena, ten opzichte van een jaar eerder. Het economisch herstel is ook te zien in de ontwikkeling van de vacaturemarkt. De ramingen van UWV laten zien dat in West-Brabant in de eerste drie kwartalen van 2021 25,5 procent meer vacatures ontstonden dan in dezelfde periode in 2020, met een stijging van 11.500 vacatures naar een totaal van 45.150 vacatures.
In de technische beroepen, economische-administratieve beroepen, en transport en logistiek beroepen kwamen er in aantallen de meeste vacatures bij. In West-Brabant is sprake van een krappe arbeidsmarkt. Er zijn meer vacatures en er zijn minder werkzoekenden. Werkgevers moeten dus meer moeite doen om hun vacatures te vervullen.
De coronapandemie zorgt ook in 2022 voor een onvoorspelbare situatie op de arbeidsmarkt. Als de kracht van het coronavirus afzwakt, dan is de kans groot dat de economie zich gunstig zal ontwikkelen. De doorrekening van het coalitieakkoord van het nieuwe kabinet laat zien dat er in de periode 2022 tot 2025 een gemiddelde economische groei van 2,4 procent per jaar mogelijk is en dat de werkgelegenheid met 1,1 procent per jaar groeit. Het is dan wel van belang dat de arbeidsmarkt in balans is.
-
25 kaarsjes voor duikschool Fantasea Divers uit Woudrichem
21:43
-
Mountainbikejeugd uit Altena in actie
21:13
-
Kunst & Vriendschap Meeuwen organiseert FaBra-uitwisselingsconcert
20:55
-
Zes titels voor Biesboschzwemmers op Brabantse Kampioenschappen
20:36
-
16:58
-
Vakantiebijbelclub Woudrichem tijdens festivalweekend
1 dag geleden
-
Burgemeester Lichtenberg bezoekt Inlooppunt Werkendam
1 dag geleden
-
EHBO-jubilarissen
1 dag geleden
-
1 dag geleden
-
UItslag sjoelcompetitie van Sjoelvereniging Altena
1 dag geleden
2
-
Rommelmarkt Genderen
2 dagen geleden
1
-
Vier scholen uit Altena in de race voor ANWB Verkeersplein
2 dagen geleden
-
2 dagen geleden
2
-
2 dagen geleden
-
Nieuw bestemmingsplan voor de Kurenpolder ligt ter inzage
2 dagen geleden
1
Nieuwsoverzicht
-
25 kaarsjes voor duikschool Fantasea Divers uit Woudrichem
21:43
-
Mountainbikejeugd uit Altena in actie
21:13
-
Kunst & Vriendschap Meeuwen organiseert FaBra-uitwisselingsconcert
20:55
-
Zes titels voor Biesboschzwemmers op Brabantse Kampioenschappen
20:36
-
14-jarige Biesboschzwemmer Lars de Kooter wint Altena Sport Award
16:58
Laatste 112
Laatste sport
Meest gelezen

