
Proef in Dordts ziekenhuis met intensieve begeleiding rondom een maagverkleining
DORDRECHT • Een maagverkleining ondergaan is niet niks: het vereist een nieuwe leefstijl en een blijvend sterke wil. De kans op terugval in oude gewoonten blijft aanwezig. Om deze kans te verkleinen, houdt het Albert Schweitzer ziekenhuis samen met expertisecentrum voor leefstijlbegeleiding Your Health Spot een proef met langdurige intensieve begeleiding voor én na de operatie.
De eerste twaalf deelnemers zijn dit voorjaar aan het traject begonnen en een tweede groep wordt nu gevormd. Deze patiënten krijgen drie maanden vóór hun operatie en ook nog 33 maanden daarna hulp van onder anderen een diëtist, leefstijlcoach, bewegingstherapeut en psycholoog. Daarnaast hebben zij onderling contact in groepsverband, zodat ze ervaringen kunnen delen en steun aan elkaar hebben.
Bariatrisch chirurg Robert Smeenk: “In het verleden is gebleken dat patiënten die na verloop van tijd toch weer aankwamen, vaak vonden dat ze onvoldoende begeleiding hadden gekregen. Met deze pilot proberen we dat gemis op te vullen en zo op de langere termijn beter resultaat te behalen voor de patiënten.”
Smeenk hoopt dat de proef zal uitwijzen dat mensen die de zogeheten ‘Gecombineerde Leefstijlinterventie (GLI) Bariatrie’ volgen, het na langere tijd beter doen dan een vergelijkbare groep die deze begeleiding niet ontvangt. “Als de groep met de GLI inderdaad beter op het streefgewicht blijft en minder bijkomende gezondheidsproblemen ervaart, dan kunnen we er in de toekomst naar toe werken om alle patiënten bij bariatrische chirurgie aan te bieden dit programma te volgen. We kunnen het effect dan bovendien aantonen aan de zorgverzekeraars.”
-
Wielerfeest in Giessenburg; recreanten-winst voor thuisrenner Arno Hartog
22:31
-
18:34
1
-
De fijnste werkkleding gemaakt door KRB
6 dagen geleden
-
Frenkie de Jong vraagt vriendin Mikky Kiemeney ten huwelijk
10:46
1
-
10:19
1
-
Scooterrijder belandt in de sloot bij Arkel
1 dag geleden
-
ingezonden mededeling De perfecte kleur voor jouw vloer
2 dagen geleden
-
Koe bevalt van drieling op boerderij Verdoold in Giessenburg
2 dagen geleden
-
Vakantiepark Molenwaard neemt nieuwe uitbreiding in gebruik
2 dagen geleden
2
-
Burgemeester Segers bezoekt ‘mooiste kapsalon’ van Molenlanden
2 dagen geleden
3
-
Oud-wethouder Kees de Ruijter wordt bestuurslid bij hospice De Cirkel
2 dagen geleden
-
Piet Damsteeg wint bij Fotoclub Molenwaard
2 dagen geleden
-
Groot-Ammers definitief gedegradeerd, zaak onduidelijkheden wedstrijdformulier geseponeerd
2 dagen geleden
-
Burgemeester Theo Segers begint Zomertour met bezoek aan bakkerswinkel Kinderdijk
2 dagen geleden
-
Echtpaar Van Wijk uit Brandwijk zestig jaar getrouwd
2 dagen geleden
38
Nieuwsoverzicht
-
Wielerfeest in Giessenburg; recreanten-winst voor thuisrenner Arno Hartog
22:31
-
Fabio Jakobsen wint zijn eerste Touretappe na magistrale sprint
18:34
1
-
Frenkie de Jong vraagt vriendin Mikky Kiemeney ten huwelijk
10:46
1
-
Vakantiepark Molenwaard neemt uitbreiding in gebruik
10:19
1
-
Scooterrijder belandt in de sloot bij Arkel
1 dag geleden
Laatste 112
Laatste sport
Meest gelezen


