
CDA op werkbezoek in Groot-Ammers: ‘Meer ruimte sociale projecten van ondernemers’
GROOT-AMMERS • Op 21 januari brachten Arnold Tuytel en Jonette Korevaar een werkbezoek aan het 2e Kans Bouwmaterialen Depot in Groot-Ammers. KoreNet startte samen met anderen drie jaar geleden dit depot als Kluslus. Arnold en Jonette gingen in gesprek met directeur Arie Korevaar en depot-leider Ron van Muijlwijk.
In het depot worden oude materialen verzameld en klaargemaakt voor hergebruik. Inwoners uit de regio weten het depot te vinden, maar via Marktplaats komen zelfs kopers uit het hele land voor specifieke bouwmaterialen naar Groot-Ammers. Vrijdag en zaterdag zijn dan ook de drukste dagen.
Grootste uitdaging
De grootste uitdaging is het binnenhalen van voldoende materiaal. Dat gebeurt via afvalscheiding, sloop, restpartijen van bouwplaatsen en via het aanbieden van een tweede containers naast bouwafval waarin de aannemer zelf de nog bruikbare materialen aan kan bieden. Er is meer vraag dan aanbod. Sinds december worden op het kringloopplein dat onlangs in Nieuw-Lekkerland is geopend ook bouwmaterialen ingezameld. Wellicht kunnen inlevermogelijkheden ook in ander plaatsen opgezet worden.
Naast een tweede kans voor materiaal, krijgen ook mensen een tweede kans. Mensen die een afstand tot de arbeidsmarkt hebben, krijgen hier een plek om aan de slag te gaan. Een werkritme en werkhouding worden met geduld aangeleerd. Eigenaar Arie Korevaar: “Ondernemers hebben echt plaats voor mensen die een tweede kans nodig hebben.”
Op de vraag of voor dit soort initiatieven ondersteuning is, zegt Arie Korevaar: “De regelingen die er zijn, die passen gewoon meestal niet bij de werkelijkheid. Je weet van te voren niet altijd precies hoe het gaat lopen, dat is voor een subsidie meestal een probleem.” Dus investeert deze ondernemer zelf in mensen.
Vertrouwen
Natuurlijk moeten er regels en afspraken zijn, maar momenteel slaan regels de initiatieven dood, was de conclusie van het bezoek. “Samen trekken we de conclusie dat regels ook geen garantie zijn dat het goed gaat, dus laten we meer ruimte en vertrouwen geven aan ondernemers om met de goede dingen aan de slag te gaan”, aldus Arnold Tuytel en Jonette Korevaar.
-
Burgemeester Segers bezoekt het diamanten paar Kooij in Giessenburg
18:57
2
-
Korfbalvereniging Het Bosch organiseert ELAR Beachvolleybaltoernooi
18:04
-
Welpen van De Bron uit Molenaarsgraaf winnen NK schooldammen
16:34
-
ingezonden mededeling Last minute boeken: de mooiste vakanties voor weinig geld
15:53
-
Kampioenschap voor jongens B van WIK uit Groot-Ammers
14:43
-
Echtpaar Van de Baan uit Groot-Ammers 70 jaar getrouwd
14:24
9
-
Huisartsenpraktijk Arkel schaft fietsen aan voor huisbezoeken
13:55
1
-
Proef in Dordts ziekenhuis met intensieve begeleiding rondom een maagverkleining
13:47
1
-
Jubileumreis Ouderen Comité Hoogblokland met muzikaal onthaal
13:43
-
Nieuw boek bij Den Hâneker over korte, weidse wandelingen in de regio
13:39
-
Neil van der Drift nieuwe dirigent Kunst na Arbeid Arkel
13:31
-
‘De boer op!-dagen’ ook in de Alblasserwaard
13:18
-
Kledingsponsor voor 3e elftal SV Meerkerk
12:06
-
Meisjes C van WIK uit Groot-Ammers vieren kampioenschap
10:46
-
Meisjes A van WIK uit Groot-Ammers kampioen
10:42
Nieuwsoverzicht
-
Burgemeester Segers bezoekt het diamanten paar Kooij in Giessenburg
18:57
2
-
Korfbalvereniging Het Bosch organiseert ELAR Beachvolleybaltoernooi
18:04
-
Welpen van De Bron uit Molenaarsgraaf winnen NK schooldammen
16:34
-
ingezonden mededeling Last minute boeken: de mooiste vakanties voor weinig geld
15:53
-
Kampioenschap voor jongens B van WIK uit Groot-Ammers
14:43
Laatste 112
Meest gelezen



