
REGIO • In de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden is momenteel een landelijke bekende oplichter actief. Hij bracht onder meer een bezoek aan Manege Schakel in Ameide.
De stallen waren al klaar om de vijf paarden te stallen die zouden komen, maar uiteindelijk raakte Mechiel Schakel geen geld kwijt aan het bezoek dat een landelijk bekende oplichter onlangs aan Manege Schakel in Ameide bracht. Het ging daarbij om Steve van Dalen, die al een aantal keren hoofdpersoon was in het Tros-televisieprogramma 'Opgelicht?!'.
"Ruim anderhalve week geleden stapte hij bij ons binnen", blikt Mechiel Schakel terug. "Hij stelde zich voor als Jef Stewart. Hij had een Griekse vriendin bij zich. Dat zou de dochter zijn van de eigenaar van een grote voedselketen in Griekenland. Ze was al een gekidnapt, waarbij er een losprijs van 26 miljoen euro gevraagd was. Ze reed paard in Duitsland en wilde bij ons vijf paarden stallen."
Stom
Overtuigingskracht heeft Van Dalen voldoende, want Schakel geloofde in eerste instantie dat hij echt met een potentiële goede klant te maken had. "Achteraf voel ik me daar zo stom over, maar hij kwam echt heel overtuigend over. Pas een dag later kreeg ik onderbuikgevoelens en heb ik de politie gebeld. Die konden niets vinden onder de naam Jef Stewart. Nu had hij wel gezegd dat ene Arie de Graaf een neef van hem was. Hem heb ik gebeld en die wist me meteen te vertellen dat het om Steve van Dalen ging. Daar ben ik dus gelukkig goed mee weggekomen, al had mijn vrouw al wel vijf stallen klaargemaakt voor de paarden die zouden komen."
Volgens Schakel is de oplichter ook langs geweest bij maneges in Hardinxveld-Giessendam en Alblasserdam. "En ik heb een bed and breakfast voor hem geregeld aan de Broekseweg in Meerkerk. Daar hebben ze overnacht, maar de rekening is niet betaald."

-
17:02
2
-
Vandalen zagen twee bomen om in Brandwijk
1 dag geleden
15
-
Vrijwilligers pakken achterstallig onderhoud Slingelandse Plassen aan
1 dag geleden
4
-
lezersactie Win gratis Grijnpost van bakker Van der Grijn: in de maand januari en februari 5x beschikbaar
11 jan, 13:01
-
Politie Vijfheerenlanden haalt in Houten gestolen auto van de weg
1 dag geleden
-
1 dag geleden
2
-
update Corona-uitbraak in meerdere verzorgingshuizen van Rivas
2 dagen geleden
4
-
Avondklok: Veerdienst Schoonhoven-Gelkenes vaart door
2 dagen geleden
2
-
Materiaal gezocht voor film over 750 jaar Paardenmarkt Vianen
2 dagen geleden
-
Ed van der Wende wint maandprijs bij Fotoclub De Ontspanner
2 dagen geleden
-
Met voorleesontbijtje kijken kinderen van De Fakkel naar voorleesfilmpje
2 dagen geleden
-
2 dagen geleden
-
Verbouwing oude gemeentehuis Bleskensgraaf start in zomer 2021
3 dagen geleden
-
Honderden stakers door ‘staakstraat’ bij Landvast in Alblasserdam
3 dagen geleden
-
3 dagen geleden
3
Nieuwsoverzicht
-
Geen excessen maar wel 75 bekeuringen na eerste avondklok in ZHZ
17:02
2
-
Vandalen zagen twee bomen om in Brandwijk
1 dag geleden
15
-
Vrijwilligers pakken achterstallig onderhoud Slingelandse Plassen aan
1 dag geleden
4
-
Politie Vijfheerenlanden haalt in Houten gestolen auto van de weg
1 dag geleden
Laatste 112
Laatste sport
Meest gelezen



