Afbeelding

Klompenpad Engelenburg open na dijkverzwaring

Herwijnen - De dijkverzwaring in Herwijnen is afgerond. Het Klompenpad Engelenburgerpad in Herwijnen is na jaren weer helemaal open. De vrijwilligers van de Klompenpadwerkgroep hebben het Engelenburgerpad weer in oude glorie kunnen herstellen.

Afgelopen weekend hebben ze op de nieuwe route routebordjes geplaatst. De route loopt weer door de uiterwaarden van de Waal en door het mooie Herwijnen, langs historische plekken als Engelenburg en Frissestein. Ook is de kaart op de website aangepast en in de Klompenpaden-app.

Het pad door het buitengebied van het dijkdorp Herwijnen heeft de laatste jaren, als gevolg van dijkverzwaringen en het project Ruimte voor de Rivier, een flinke verandering ondergaan, waardoor het aanzienlijk was ingekort. De route is nu weer helemaal te lopen en is elf kilometer lang en in te korten tot zes kilometer. Het startpunt is bij Bakkerij Bakker, Achterweg 28 in Herwijnen.

Het Engelenburgerpad loopt door een oeverwallenlandschap waarin ooit vier kastelen hebben gestaan, waaronder Engelenburg dat omstreeks 1400 werd gebouwd. Kijk voor meer informatie over de route en een kaart op www.klompenpaden.nl.