Marianne helpt het nieuws in ondernemingen te vinden.
Marianne helpt het nieuws in ondernemingen te vinden. Foto: Bart Stoutjesdijk

HAH-kranten bereiken miljoenen Nederlanders

Hedel - Uit recent onderzoek van het Nationaal Media Onderzoek (september 2025) blijkt dat 10,8 miljoen Nederlanders een huis-aan-huiskrant lezen. Meer dan de helft van hen leest driekwart of meer van een nummer. Voor ondernemers betekent dit een groot publiek dat vaak onbenut blijft. Freelance journalist Marianne van de Werken (onder meer werkzaam voor Het Kontakt) geeft daarom een praktische training over zichtbaar zijn in de media.

De training vindt plaats bij Firat Convenience in Hedel. Ondernemers leren nieuwsfeiten te herkennen en om te zetten in persberichten. Ook ontdekken ze het verschil tussen redactionele content en advertenties. De training duurt drie uur en wordt afgesloten met een rondleiding door het bedrijf en een gezamenlijke lunch.

Direct toepasbaar

Vooraf krijgen deelnemers korte opdrachten en tijdens de sessie werken ze met concrete voorbeelden. Zo leren ze meteen wat wel en niet werkt voor lokale media.

“Door mijn ervaring als freelancer op verschillende redacties zie ik hoeveel kansen ondernemers laten liggen, terwijl het bereik van lokale media enorm is”, zegt Van de Werken.

Jonge groep

"En het zijn echt niet alleen mensen op leeftijd die de huis-aan-huiskrant lezen. Wist je dat 48 procent van de lezers tussen de 35 en 64 jaar is? Dat is een groep die veel ondernemers willen bereiken. Ondertussen zitten redacties te springen om nieuwswaardige berichten. Door mijn training hoop ik die twee partijen dichter bij elkaar te brengen."

Aanmelden?

Meer informatie en aanmelden via: www.tbwerken.nl/zichtbaar.