Blik op het Middenweteringpark.
Blik op het Middenweteringpark.

Plannen voor vernieuwd Middenweteringpark: gevarieerder groen en betere verbinding met centrum

Nieuws

Krimpen a/d IJssel - De gemeente Krimpen aan den IJssel wil het Middenweteringpark ingrijpend vernieuwen en groener en aantrekkelijker maken. De gemeenteraad wordt gevraagd hiervoor een krediet van ruim een miljoen euro beschikbaar te stellen.

De plannen maken deel uit van een bredere aanpak om de zogenoemde eerste orde groenstructuur in de gemeente te verbeteren. Daaronder valt naast het Middenweteringpark ook het Moderatopark. Het college van burgemeester en wethouders stelt nu voor niet eerst het Moderatopark, maar het Middenweteringpark aan te pakken.

Verbinding met centrum en meer beleving in het park

Een belangrijk onderdeel van de plannen is het versterken van de verbinding tussen het park en het centrum van Krimpen aan den IJssel. Het voorstel is om een nieuwe wandelroute dwars door het park aan te leggen, inclusief een voetgangersbrug. Die route moet aansluiten op het bestaande voetpad van de Burgemeester Aalberslaan, wat ook een wens is van de naastgelegen Fonteinkerk.

Volgens het college zorgt dit niet alleen voor een logischere looproute, maar ook voor een aantrekkelijkere beleving van het park zelf. Bezoekers zouden het park niet langer alleen langs de randen passeren, maar er echt doorheen kunnen wandelen.

Groener, kleurrijker en meer biodiversiteit

De renovatie richt zich ook op vergroening en biodiversiteit. Een deel van de bestaande beplanting – ongeveer 8.500 vierkante meter – wordt vervangen. Verouderde struiken en bosplantsoen maken plaats voor nieuwe beplanting, bloemrijke grasvelden en meer variatie in het groenbeeld.

Daarnaast wil de gemeente parkranden ‘zachter en natuurlijker’ inrichten, met heesters en bloemrijke zones. Op sommige plekken wordt overgestapt op ecologisch maaibeheer, waarbij gras minder vaak en gefaseerd wordt gemaaid. Dit moet zorgen voor meer leefruimte voor insecten, vogels en andere dieren, en een gevarieerder uiterlijk van het park gedurende het jaar.

Ook wordt gekeken naar het verbeteren van de bestaande boomstructuur en zichtlijnen in het park. Karakteristieke lijnen en open ruimtes moeten behouden blijven of juist worden versterkt, zodat het park zijn herkenbare uitstraling behoudt.

Natte hondenspeelplaats wordt aangepakt

Een praktisch onderdeel van de plannen is het ophogen van de hondenspeelplaats. Die ligt in een laag deel van het park en staat regelmatig onder water. Door de ophoging moet het terrein beter bruikbaar worden, ook bij nat weer.

Samenhang met andere projecten in het park

Het Middenweteringpark staat meer veranderingen te wachten. Zo wordt dit jaar een zogenoemd ‘Gio-court’ - een voetbalkooi - aangelegd en staat voor 2027 de vernieuwing van de grote speeltuin op de planning. De gemeente benadrukt dat deze projecten op elkaar worden afgestemd, zodat het park als geheel een samenhangend ontwerp krijgt.

Participatie met bewoners

Omwonenden en andere belangstellenden worden bij de plannen betrokken. Er komt een participatietraject, inclusief een informatieavond. Ook worden informatieborden geplaatst en is er online informatie beschikbaar.

De totale investering voor de renovatie van het Middenweteringpark bedraagt 1.056.100 euro. Als de gemeenteraad akkoord gaat, wordt eerst een groenplan uitgewerkt. De uitvoering staat gepland voor volgend jaar. In 2028 volgt dan de renovatie van het Moderatopark.