
Krimpens duo naar WK footgolf
Krimpen a/d IJssel – Arian van Herk en Jan-Willem Baas vertrekken op dinsdag 26 mei met het Nederlands team naar Acapulco in Mexico. Van 27 mei tot 7 juni wordt hier het wereldkampioenschap footgolf gespeeld. Afgelopen seizoen plaatsten beide spelers uit Krimpen aan den IJssel zich via de ranking voor dit prestigieuze toernooi.
Arian van Herk kijkt met veel plezier terug op het afgelopen seizoen. “Op basis van de beste acht resultaten van totaal twaalf toernooien door het hele land hebben Jan-Willem en ik ons geplaatst voor dit WK. Jan-Willem komt in Mexico uit in de seniorklasse en ik speel in de categorie mannen onder 45. Daarnaast heb je nog de 55+ en een damescompetitie. Ons team bestaat uit totaal 18 personen. We kijken met z’n allen uit naar dit grootse internationale evenement.”
Jan-Willem Baas maakte in 2013 voor het eerst kennis met footgolf en sinds 2016 wordt het spel ook gespeeld op de golfbaan Crimpenerhout naast de surfplas bij Krimpen aan de Lek. “Het is een geweldige combinatie van voetbal en golf. Op een goed geprepareerde grasmat gaat het zeker niet alleen om een goede traptechniek. Bunkers, waterhindernissen, een heuvelachtig landschap en de wind vereisen inzicht en precisie. Net als bij golf is het doel om de bal in zo min mogelijk trappen in de hole te krijgen. Het gaat dan om totaal 18 holes.”
“Na enkele minuten met een bal op de baan ben ik de hectiek van de werkdag vergeten en ga ik helemaal op in het spel”, vervolgt logistiek manager Jan-Willem enthousiast. “De combinatie van frisse lucht, natuur en lekker bezig zijn met een bal heeft een rustgevend effect op de geest.”
Footgolf is in de afgelopen vijftien jaar uitgegroeid tot een officiële sport in Nederland en heeft wereldwijd aan populariteit gewonnen. Vijf jaar geleden is de Footgolf Club Rotterdam opgericht. “Van april tot september wordt er door onze vereniging één keer per week op de golfbaan Crimpenerhout gespeeld. De meeste footgolfers komen uit deze regio, waaronder diverse oud-spelers van Spirit uit Ouderkerk, maar natuurlijk is iedereen welkom. Ook dames nodigen we van harte uit. We hebben nu ruim dertig leden waarvan de oudste 69 jaar is. Het is echt een fantastische sport”, aldus de bevlogen sportleraar Van Herk van het Schoonhovens College. “Met school organiseer ik dit altijd tijdens de Waardse Sport Spelen waar alle voortgezet onderwijsscholen uit de Krimpenerwaard aan meedoen zodat ook de jeugd hopelijk enthousiast wordt voor deze sport.”
Er zijn clubkampioenschappen, een onderlinge matchplay competitie en de toernooien die door de nationale bond worden georganiseerd. Er wordt (nog) niet in competitieverband tegen andere footgolfclubs gespeeld. Daarnaast worden er voor de liefhebbers af en toe uitstapjes georganiseerd. In Nederland, maar ook naar het buitenland. In oktober vertrekt een tiental spelers van de club voor een internationaal toernooi naar Portugal.
“Uiteraard wordt er na afloop van de ronde onder het genot van een hapje en een drankje nagepraat over mooie puts, verkeerde keuzes, misperen en wereldballen. In de golfwereld wordt deze gezellige nazit geen ‘derde helft’ maar ‘hole 19’ genoemd. Nagenieten van samen lekker buiten zijn. Het sociale aspect speelt een belangrijke rol bij onze vereniging. Het uitnodigende clubhuis en terras zijn daarbij onmisbaar”, aldus Arian en Jan-Willem.
De twee zijn uiterst tevreden over de prettige samenwerking met de exploitanten van golfclub Crimpenerhout. “Met Pieter Collen, oud-Feyenoorder en manager bij de golfbaan verloopt het contact altijd prettig. De Krimpense golfclub is volop bezig met het moderniseren van de driving range waarbij een radarsysteem de afslag en course detecteert en zo precies kan aangeven waar het balletje is terechtgekomen. Golfbaan Crimpenerhout moet een volwaardige baan worden waar iedereen een gezellige dag kan doorbrengen. Ook voor niet-golfers. Allerlei ideeën over samenwerking worden in een open sfeer uitgewisseld. Hier zit echt muziek in.”
Meer dan 60 landen uit de hele wereld met in totaal 1.240 spelers zijn tijdens het WK op de twee banen Turtle Dunes en Tres Vidas in Acapulco te bewonderen. Het gaat dan om individuele kampioenschappen en de strijd om het beste landenteam, waarvoor Nederland is ingedeeld bij Hongarije, Slowakije en Maleisië.
‘Voetbal en golf in één spel: het draait om techniek en precisie’
“Frankrijk, Slowakije en Argentinië behoren als landenteam tot de absolute wereldtop”, vervolgt Arian. “Voor de persoonlijke titel zijn Frankrijk en Engeland de favorieten. Onze sterspeler Evgeniy Levchenko is wel degelijk een outsider voor individueel succes. Het wordt sowieso een onvergetelijk avontuur. Spelen tegen de beste footgolfers op een schitterende locatie bij een temperatuur van 30 graden Celsius. Zonder bondscoach en professionele medische begeleiding. Met elkaar gaan we er iets heel moois van maken.”
Geïnteresseerden om een keer te footgolfen (ook heel geschikt voor een teamuitje) kunnen contact opnemen met Jan-Willem Baas: 06-14789257.