
Chris Grimmius van GroenLinks-PvdA: ‘We zien mogelijkheden voor een prachtige toekomst’
Nieuws Gemeenteraadsverkiezingen Papendrecht 2026Papendrecht - Chris Grimmius is lijsttrekker van GroenLinks-PvdA. Bij de vorige verkiezingen deden deze twee partijen nog apart mee, nu met een gezamenlijke lijst.
1 Wat zijn de drie belangrijkste speerpunten van uw partij voor de komende vier jaar?
“Dat is toevallig! We hebben in ons verkiezingsprogramma ook drie onderwerpen benoemd die belangrijk voor ons zijn. Ten eerste vinden we dat het normale leven voor iedereen betaalbaar moet zijn. Dat betekent: betaalbare woningen en betaalbare lokale lasten. We willen dat in 2030 minimaal 30 procent van de woningen sociale huur is.”
“Ten tweede willen we investeren in de gemeenschap, in verenigingen en lokale ondernemers. Voor deze groepen mag vernieuwde waardering komen en we willen hen de plek geven die ze eigenlijk altijd al innemen, maar die we hen vanuit de gemeente niet altijd geven.”
“Daarnaast willen we ons hard maken voor een duurzame toekomst. In de praktijk betekent dit dat we willen overschakelen op groene energie en dat de Vriesenpolder groen moet blijven. “
2 Waarin onderscheidt uw partij zich van andere partijen?
“Dat zit ‘em vooral in een stukje positiviteit. Wij zien echt mogelijkheden voor een prachtige toekomst voor Papendrecht. Wij zien vooral kansen en minder bedreigingen. Dat laatste overheerst de laatste tijd wat in ons dorp. We willen onvrede en onrust die er heerst niet bagatelliseren, maar we moeten ons er niet door laten leiden.”
”We hebben dus een positieve insteek, maar we moeten dan wel de juiste keuzes maken. Waar kunnen we beter van worden? Die vraag moet centraal staan. Als we beschikken over de juiste informatie, kunnen we die keuze met elkaar maken en bijdragen aan een mooie toekomst voor Papendrecht.”
3 Waarin heeft uw partij de afgelopen vier jaar het verschil gemaakt?
“In de afgelopen jaren waren we vrij klein. We hadden twee zetels in totaal. We merkten geregeld dat we daardoor niet altijd helemaal serieus genomen werden wanneer we iets voorstelden of onze argumenten deelden. Toch hebben we enkele mooie dingen kunnen bereiken. Dankzij een motie van GroenLinks en PvdA hebben we gratis OV voor 65-plussers met een kleine beurs kunnen realiseren.”
“En dankzij uitgebreide participatie hebben we de Papendrechtse burgerbegroting erdoor gekregen, waardoor de Papendrechtse Ideeën Tafel is ontstaan. Dat waren misschien maar kleine overwinningen, maar ze hadden een groot bereik. Daarnaast hebben we in een raad die rechts conservatief gedomineerd is, een sociaal en groen geluid laten horen.”
4 Wat had de afgelopen vier jaar, met de kennis van nu, wellicht anders gekund?
“Ik kan wel iets noemen, en niet alleen ‘met de kennis van nu’. We hebben in de afgelopen vier jaar geregeld aandacht gevraagd voor de communicatie. Ik heb me daarover geregeld echt boos gemaakt. Onze inwoners hebben niet de indruk dat ze echt op de hoogte gesteld worden en mogen meepraten over onderwerpen die belangrijk zijn voor hen. Nu horen ze vaak achteraf iets waarover ze eigenlijk van te voren hadden moeten weten. Er wordt weleens gezegd dat de Papendrechtse raad naar binnen is gekeerd. Dat is ook zo en dat moet veranderen. We hebben hiervoor heel praktische ideeën. Als gemeente moeten we bijvoorbeeld elk jaar iedere wijk in Papendrecht bezoeken om te horen en te zien wat er leeft, wat er beter kan of anders zou moeten. Mensen moeten echt kunnen meepraten over onderwerpen die hen aangaan. Ze moeten erbij betrokken worden, niet omdat de wet zegt dat dat moet gebeuren bij het nemen van een beslissing, maar omdat we het belangrijk vinden om te weten wat er leeft bij onze inwoners.”
5 Heeft uw partij ambities voor een rol in de coalitie?
“Absoluut! Omdat we echt vinden dat er een andere mindset moet komen in het gemeentebestuur. We hebben nu acht jaar achter elkaar dezelfde groep partijen aan het bewind gehad in Papendrecht, afkomstig vanuit rechts-conservatieve hoek. We merken dat er geen vernieuwing, verbetering of verandering meer plaatsvindt. Er moet nieuwe ambitie met nieuw elan komen. Wij kunnen daar vanuit GroenLinks-PvdA aan bijdragen.”
6 Waarom heeft u besloten lijsttrekker te blijven?
“Ik was in de afgelopen vier jaar fractievoorzitter, toen GroenLinks en PvdA nog apart bestonden, maar er al wel plannen waren voor samenwerking. Ik was groot voorstander van deze fusie, omdat ik in hart en nieren een groene sociaaldemocraat ben. Ik wilde graag samen aan de slag met een frisse, nieuwe groep. En de partij heeft dat ook gezien. Dat geeft mij een positief gevoel en geeft de hele partij een mooie flow, waar ik energie van krijg.”
7 Wat typeert u als politicus en wat is uw persoonlijke drijfveer om zich in te zetten voor deze gemeente?
“Wat me typeert, is dat ik mijn bijdragen in de raad nooit vanaf een papier oplees. Dat kan ik niet, want dan ga ik hakkelen. Ik doe het vanuit mijn hoofd, of vanuit mijn hart. Daarnaast houd ik ervan om het raadswerk met een stukje humor te benaderen. Natuurlijk, het is een serieuze zaak, maar het moet ook leuk zijn! Ik ben geboren en getogen Papendrechter en wil graag mijn bijdrage leveren aan verbeteringen in het dorp en een goed leven voor iedereen. Papen-drechters zetten altijd de schouders eronder. Dat doe ik ook. Daar ben ik trots op en daarvoor wil ik me inzetten!”