Hsv De Alver
Giessenburg - De woensdagavondwedstrijd van hengelsportvereniging De Alver is in het Kanaal van Steenenhoek met een vangst van 11,8 kilo vis gewonnen door Glenn Timmer. Mathieu Klop werd tweede met 9,3 kg en Patrick de Ruiter derde met 6,2 kg. Voor de zaterdagcompetitie werd er gevist in de Alverput. Ook daar was de vangst goed. Menno Klop liet 11,1 kg afwegen en werd hiermee winnaar.
Aanmelden voor Goudriaan Fair
Goudriaan - Na het succes van de herstart in 2025 keert de Goudriaan Fair dit jaar terug op zaterdag 20 juni, van 10:00 tot 16:00 uur.
Op deze dag is er ruimte voor lokale ambachten, kunst en creativiteit. ‘Struin langs mooie kraampjes met handgemaakte producten, unieke kunstwerken en creatieve ideeën’, omschrijven de organisatoren. ‘Of geniet gewoon van de sfeer, een kopje koffie en een goed gesprek. De Fair is er voor jong en oud: kinderen kunnen creatief aan de slag en volwassenen vinden er inspiratie en originaliteit.’ Degenen met een eigen kraam, atelier, hobby of creatief project kunnen zich aanmelden via goudriaanfair@hotmail.com.
Molen De Vriendschap opent de deuren
Bleskensgraaf - Op zaterdag 9 mei is het Molendag en is korenmolen de Vriendschap in Bleskensgraaf van 10.00 tot 17.00 uur te bezichtigen. De Vriendschap is, in tegenstelling tot de meeste molens in onze streek, een korenmolen. De meeste andere molens in de Alblasserwaard zijn poldermolens die water uit de polder malen. Bij voldoende wind zal de molen graan tot meel malen. Vrijwilligers geven uitleg over de molen.
Gratis computerhulp
Nieuw-Lekkerland - De L&N Smit's Stichting organiseert op donderdag 21 mei een computerinloop in 't Waellant. Inwoners kunnen er terecht met digitale vragen over een pc, laptop, tablet of mobiele telefoon. De inloop vindt plaats in de zaal "Kleine Wael" van 't Waellant aan de Ooievaar 100 in Nieuw-Lekkerland. De deuren zijn open van 09:30 tot 11:30 uur. Toegang en koffie zijn gratis.
Leslie Keijzer vertelt over haar nieuwe boek ‘Mama pakt door’
Gorinchem - Televisieactrice en schrijfster Leslie Keijzer is op zaterdag 9 mei te gast in de Grote Kerk van Gorinchem. Ze vertelt er over haar nieuwe boek 'Mama pakt door' en signeert daarna exemplaren voor het publiek. Keijzer, bekend van de televisieseries Echte Gooische Meisjes en Echte Gooische Moeders, schreef eerder het boek Mama huilt harder. In de Grote Kerk gaat ze op 9 mei in gesprek met Diederika Van Pelt, specialist bevallingsverwerking. Het publiek krijgt de gelegenheid om zelf vragen te stellen. Het evenement begint om 14:00 uur. Kaarten kosten 10 euro en zijn verkrijgbaar via podiumgrotekerk.nl/agenda en bij de Gorinchumse boekhandels Boekenkist en Mandarijn.