Bibliotheek Giessenburg: hulp bij digitaal nalaten

Giessenburg - Bibliotheek AanZet organiseert in maart twee themaspreekuren over digitaal nalaten. Vrijwilligers helpen bezoekers overzicht te krijgen in hun digitale leven en tonen welke stappen ze zelf kunnen zetten.

Steeds meer zaken regelen mensen online: bankzaken via een app, accounts voor webwinkels, sociale media, zorgportalen en foto's in de cloud. Maar wat gebeurt er met al die digitale gegevens als iemand er niet meer is? Hoe zorgen mensen dat nabestaanden toegang hebben tot belangrijke accounts of digitale foto's en documenten?

Gratis spreekuren in maart

De bibliotheek houdt op woensdag 4 maart en woensdag 18 maart van 14:30 tot 16:00 uur spreekuren in de Dorpskamer aan de Breestraat 2 in Giessenburg. Vrijwilligers geven uitleg over digitale nalatenschap en helpen bezoekers stappen te zetten.

Bezoekers krijgen gratis de tipgids 'Digitale nalatenschap' mee naar huis. Ook andere vragen over computer, tablet of smartphone zijn welkom. Aanmelden is niet nodig en deelname is gratis. Je hoeft geen lid te zijn van de bibliotheek.

Kledingbeurs geeft kleding tweede kans

Meerkerk - Vind 't Lokaal Meerkerk organiseert vrijdag 20 maart een kledingbeurs in de Ichthuskerk waar lente- en zomerkleding voor dames en kinderen een tweede leven krijgt.

De beurs opent om 19.00 uur en sluit om 21.00 uur. Bezoekers kunnen er tweedehands kleding kopen en genieten van koffie, thee, limonade en hapjes.

Eigen plek huren

Wie zelf kleding wil verkopen, kan een plek van 1,5 bij 2 meter huren voor 7,50 euro. Dit bedrag is inclusief twee consumptiebonnen. Verkopers kunnen vanaf 18.00 uur hun plek inrichten.

Aanmelden voor een verkoopplek kan tot 12 maart via vindtlokaalmeerkerk@outlook.com. De organisatie hanteert het principe 'vol is vol'. De kledingbeurs vindt plaats in de Ichthuskerk in Meerkerk.

Sionkerk organiseert lentefair voor goede doelen

Ameide - De Sionkerk aan de Prinsengracht in Ameide houdt vrijdag 6 maart van 14.30 tot 18.30 uur een lentefair. De opbrengst gaat naar Iris Ministries in Mozambique en stichting ALS, specifiek voor de ALS Sunrisewalk.

Kinderen kunnen spelletjes doen en knutselen tijdens de fair. Voor de bezoekers is er koffie, thee en taart beschikbaar. De organisatie verkoopt verschillende producten: kaas, chocolade, boeken, puzzels, cupcakes en lentebloemen. Bezoekers kunnen touwtje springen en enveloppen trekken voor prijzen. Voor de lunch en het diner zijn er broodjes, hamburgers, knakworst en soep te koop. Gemeenteleden tonen hun hobby's aan het publiek.