Goededoelenactie basisschool de Egbertus
Vianen - Basisschool de Egbertus in Vianen staat van 6 tot en met 23 mei in het teken van een schoolbreed project/ feestperiode. Het goede doel van dit jaar is het Ronald McDonald huis te Utrecht.
Het doel is om geld op te halen voor 'nachtzoenen'. Ouders die in het Ronald McDonald huis overnachten betalen een eigen bijdrage van 15 euro per nacht per kamer, maar dat is niet voldoende om het Huis draaiende te houden. Eén nacht in een Ronald McDonald Huis kost naast de eigen bijdrage van de ouders nog 60 euro aan sponsorgeld.
De basisschool heeft daarom besloten tijdens het project geld op te halen voor dit goede doel. Zo heeft er al een sponsorloop plaatsgevonden en bedenken de leerlingen ook eigen initiatieven. Om de feestperiode af te sluiten wordt er zoals altijd een feestdag georganiseerd
Bewustzijn
Dit schooljaar heeft de school besloten om de feestdag te laten draaien om datgene waarvoor dit project eigenlijk in eerste instantie is opgezet. Het creëren van bewustzijn bij de kinderen dat er meer speelt in de wereld dan alleen datgene in de eigen vertrouwde omgeving en dat ze door initiatief, meedenken en inspanning samen ervoor kunnen zorgen dat de wereld er een stukje mooier uit kan gaan zien en ze met elkaar een klein steentje hieraan kunnen bijdragen.
Braderie
Op 23 mei wordt er ook een bazaar/ braderie georganiseerd op het voorplein en achterplein van de school. Dit zal plaatsvinden van 12.30 tot 13.45 uur. Iedere klas krijgt een eigen taak en richtlijnen. Ouders, familie en verzorgers worden uitgenodigd. Het doel is dat elke klas een kraampje of een kleedje beheert tijdens de braderie
De totale opbrengst van alle giften, sponsoring en verkoopinitiatieven wordt bekendgemaakt op de feestdag op 23 mei om 14.10 uur in de kerk naast de school. Daarbij is ook het goede doel aanwezig die een cheque in ontvangst gaat nemen.