• De makers van het boek met Henk Visscher (midden).
• De makers van het boek met Henk Visscher (midden). Foto: Rob Zantinge

Automuseum Visscher Classique in Buren nu óók in boekvorm

Nieuws

BUREN • In de bovenzaal van Visscher Classique werd zaterdag een 120 pagina’s tellend boek over het museum in Buren gepresenteerd.

Het smaakvol uitgevoerde werk vertelt de geschiedenis van de bekende Franse automerken, zoals Citroën, Peugeot, Simca, Matra en Panhard. Opvallend is dan ook de keuze voor de Engelstalige ondertitel ‘A trip down memory lane’, want dat had natuurlijk óók ‘Un voyage dans le passé’ kunnen worden.

Datsun

In het boek met harde kaft, met daarop een door William Hoogteijling gemaakte overzichtsfoto, komt ook de historie van Opel aan bod. Er is daarnaast aandacht voor de collectie bromfietsen. Bovendien kreeg achterin het Japanse Datsun een plekje. Van het merk staan in het museum van Henk Visscher prachtig gelijnde bolides van zijn broer Chris. 

Silhouetfoto’s Erwin Olaf

Naast door de beroemde, vorig jaar overleden topfotograaf Erwin Olaf gemaakte artistieke silhouetfoto’s, bevat het boek met veel aandacht gemaakte opnamen van auto’s uit de museumcollectie. Veel foto’s zijn gemaakt bij stijlvolle woningen in de Betuwe, waardoor de geportretteerde oldtimers extra glans kregen. De makers van het boek kregen van diverse bewoners toestemming om de klassiekers op hun erf te fotograferen. 

Leesboek met tijdlijn

“Het is geen droog verhaal, maar ‘t is echt een leesboek met interessante dingen geworden, waaronder een tijdlijn”, aldus Henk Visscher. “En de auto’s zijn allemaal leuk beschreven en mooi gefotografeerd.”