Ilse Steenbeek strijdt om finaleplek Skills Heroes

tiel/geldermalsen • Student Ilse Steenbeek (Schilderen) speelt op dinsdag 3 december een thuiswedstrijd in de strijd om een finaleplekje in Skills Heroes, dé beroepsgerichte vakwedstrijd voor het mbo. De winnaar behoort tot de beste studenten van Nederland op zijn/haar vakgebied. 

Dit jaar vinden de landelijke kwalificatiewedstrijden Schilder en Lassen plaats bij ROC Rivor. De deelnemende studenten hebben dan al de voorronde op hun eigen mbo-instelling gewonnen. ROC Rivor organiseert dit jaar voor de eerste keer de kwalificatiewedstrijden voor toekomstige schilders en lassers. Hiermee wil ROC Rivor laten zien dat het ontwikkelen van vakmanschap in (technische) beroepen draait om hard werken aan vaardigheden, wat leidt tot een prachtig resultaat dat veel waardering oplevert.
Voor studenten is Skills Heroes een unieke kans om zichzelf te ontwikkelen. Hoewel deelname een uitdaging kan zijn gezien de benodigde voorbereidingstijd, zeker voor bbl-studenten die een groot deel van de week aan het werk zijn, vormen deze wedstrijden een waardevolle aanvulling op hun opleiding.
De opdrachten zijn afgestemd op het kwalificatiedossier en sluiten naadloos aan bij de actuele praktijk, de eisen en de dynamiek van het vak. Hierdoor bieden vakwedstrijden niet alleen een spannende competitie, maar ook een realistische en inspirerende inkijk in het toekomstig vakgebied van de deelnemers. De opdrachten zijn ontwikkeld door Skills Nederland.
Op dinsdag 3 december is de kwalificatiewedstrijd 'Schilder' op de locatie Poppenbouwing 3 in Geldermalsen. Ilse Steenbeek strijdt mee voor ROC Rivor. Van dinsdag 14 tot en met vrijdag 17 januari zijn de kwalificatiewedstrijden 'Lassen' op locatie Bachstraat 1 in Tiel. Esther Bosgoed zet haar talenten in bij MAG/BMBE lassen. Jarno van Rijn doet dat, ook voor ROC Rivor, bij TIG lassen. De finales zijn op 20 en 21 maart in de RAI in Amsterdam.