• Mats en Thomas Woerdenbach nodigen groep-8'ers uit.
• Mats en Thomas Woerdenbach nodigen groep-8'ers uit. Foto: William Hoogteyling

Challenge bij Lek en Linge voor groep 8

culemborg • Verzamel de letters en kraak de code. Dat is de opdracht bij de Challenge die Lek en Linge Culemborg 3 oktober houdt voor leerlingen van groep 8. 

Die kunnen spelenderwijs kennismaken met wat mogelijk hun nieuwe school wordt. Vorig jaar deed Mats uit Houten mee aan de Challenge. "Met een groepje gingen we langs verschillende lokalen waar we opdrachten moesten doen", blikt hij terug. "Zo kon je letters verzamelen. Als je die allemaal had, kon je er een woord van maken.''
Tijdens de Challenge kunnen leerlingen het brugklasgebouw van Lek en Linge verkennen. Ze komen onderweg langs wel tien vakken en ervaren spelenderwijs hoe het eraan toe gaat bij onder meer Engels, wiskunde, techniek, drama en sport”, vertelt brugklascoördinator Thomas Woerdenbach die de Challenge begeleidt. "Ook ontmoeten ze docenten die tekst en uitleg geven."
Voor de twaalfjarige Mats waren de ervaringen bij de Challenge het laatste zetje om voor Lek en Linge te kiezen. "Ik kwam hier voor het eerst toen ik in groep 7 zat en had meteen een klik. Om te vergelijken ben ik wel bij andere scholen gaan kijken, twee in Houten en één in Nieuwegein. Maar bij Lek en Linge voelde ik me het beste thuis." De Challenge van Lek en Linge Culemborg voor leerlingen uit groep 8 van alle basisscholen in Culemborg en omgeving is op donderdag 3 oktober van 16.00 tot 17.00 uur. Inschrijven via www.lekenlinge.nl