• Wat gebeurt er met je identiteit als je lichaam begint te haperen?
• Wat gebeurt er met je identiteit als je lichaam begint te haperen? Foto: William Rutten

‘Smelt’ met Ernst Daniël Smid te zien in Agnietenhof Tiel

Nieuws

TIEL • ‘Smelt’, een aangrijpende en ontroerende documentaire over leven met Parkinson, is op dinsdag 1 oktober te zien in Filmtheater Agnietenhof.

Ernst Daniël Smid heeft een indrukwekkende carrière achter de rug. Zijn carrièrepad slaat echter een totaal andere richting in als de ziekte van Parkinson bij hem wordt geconstateerd. Het lichaam van de operazanger begint het te begeven. Aan de andere kant is er Roán ten Cate. Deze jonge acteur staat juist aan het begin van zijn carrière en de weg die voor hem ligt, ziet er veelbelovend uit.

Vluchtigheid van succes

Deze theaterfilm is de verfilming van de eerder zo bejubelde theatervoorstelling Smelt. De theatrale documentaire toont de vluchtigheid van succes. Ook laat de film zien hoe deze twee tegenpolen omgaan met de uitdagingen die ze onderweg tegenkomen. Bovendien onderzoekt Smelt de waarheid achter identiteit: wat vormt je, wat is werkelijk succes en wat doet er nou écht toe in het leven?

Exclusief nagesprek

Na afloop van de documentaire is er een exclusief nagesprek met de makers van deze film. Naast Ernst Daniel Smid zijn acteur Roan ten Cate en regisseur Rowdy Pelgrim te gast. Zij gaan met het publiek in gesprek over het maakproces en wisselen ervaringen uit over het omgaan met deze slopende ziekte.

Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa of via agnietenhof.nl.