Sisterhood-avond in de bibliotheek

tiel • Hoe gaat men om met (ernstige) psychische problematiek van het kind? Margreet Melman leidt de Sisterhood-avond in Tiel op maandag 23 september in de bibliotheek.

Het aantal jongeren met psychische klachten neemt al jaren toe. In Nederland zijn er 480.000 veelal jongeren met een eetstoornis en andere onderliggende complexe psychische problematiek. 

Tijdig starten

De prognose van herstel is sterk afhankelijk van het tijdig kunnen starten van een adequate behandeling. Echter: de wachtlijsten voor een eerste intake via de reguliere GGZ voor een behandeling is op het moment gemiddeld negentien maanden. 

Hoe langer de stoornis on-, of onderhandeld blijft, hoe groter de kans op complicaties en hoe slechter het perspectief op herstel. Lotgenoten contact, het ontmoeten van andere jonge of oudere ervaringsdeskundigen, speelt een cruciale rol. 

Bewustzijn creëren

Precies hier ligt de kracht en mogelijk preventieve werking van Sisterhood: door bewustzijn te creëren om als moeders zelf in actie te komen om onze dochters te begeleiden, de eigen (familie) thema’s aan te kijken en zo al een eerste verandering in beweging te zetten.

Tijdens de Sisterhood bijeenkomst(en) gaan lotgenoten- moeders het onderlinge gesprek aan. Aanwezigen delen ervaringen in het omgaan met de psychische kwetsbaarheid van de kinderen.

Want hoe gaat men om met (ernstige) psychische problematiek van het kind? Met al die verschillende uitingsvormen en diagnoses: van depressie tot psychose, van eetproblematiek tot angst, van ADHD tot persoonlijkheidsproblematiek tot autisme spectrum problematiek. 

Ervaringsdeskundige moeder Margreet Melman (intitiatiefnemer Anna Experiences) leidt de ontmoetingen. Met haar persoonlijke verhaal rondom het ziek zijn van haar dochter, haar klinische opnamen en het herstel in de natuur, onderbouwd met korte filmische fragmenten rondom dit proces, opent zij in vijftien minuten de Sisterhood avonden en het gesprek.

De Sisterhood avond wordt in Tiel op maandag 23 september in samenwerking met Bibliotheek Rivierenland, georganiseerd. De avond start om 19:30 uur en is gepland tot 21:00 uur. Inloop vanaf 19:15 uur. Kosten: deelname is gratis, aanmelden verplicht. Dat kan via margreet@annaexperiences.com of via de bibliotheek Rivierenland.

Er is plaats voor maximaal vijftien moeders om de ontmoeting dichtbij en persoonlijk te laten zijn.

Online-ontmoetingen

Na de bijeenkomst zijn deelnemers van harte welkom om aan te sluiten bij Online Ontmoetingen. Vanaf de bank thuis, om na te praten en zo meer Sisterhood te organiseren.
Op 1, 15, 29 oktober en 12 november. Ook hier is aanmelden verplicht. Stuur een berichtje naar mij: margreet@annaexperiences.com