
Start schooljaar Rijswijk met twee leerlingen ‘rampzalig’
NieuwsRIJSWIJK • Komend schooljaar heeft basisschool De Wiekslag in Rijswijk zegge en schrijve twee leerlingen en twee leerkrachten. Justin Huisman, schoolleider en docent, vindt dat verre van een ideale situatie.
“Cognitief gezien krijgen beide leerlingen alle aandacht, maar sociaal gezien vind ik het rampzalig”, zegt Huisman. “Het is zoveel beter voor kinderen als ze samen met leeftijdgenootjes in de klas zitten.”
Les geven
Hij vervolgt: “Nu de ouders van beide kinderen niet voor een andere school kiezen is de school verplicht om deze leerlingen tot augustus 2025 les te geven. En dat gaan we dus doen. We maken er het beste van.”
Het betreft twee kinderen uit hetzelfde gezin. “Ze gaan naar groep vier en groep zeven. Vanwege het vierogenprincipe blijven er twee leerkrachten”, zo voegt hij er nog aan toe.
Dichtgegooid
“De Wiekslag telde 35 leerlingen, terwijl 23 de ondergrens is”, zegt Gerard Laponder, voorzitter van Dorpsplatform Rijswijk. “Toch heeft BasisBuren de deur van de school dichtgegooid. De ouders hebben - op een ouderpaar na - hun kinderen inmiddels aangemeld in onder andere Ravenswaaij, Maurik en Beusichem. Zo jammer voor de leefbaarheid hier.”
Hij vult aan: “Dorpsplatform Rijswijk, het schoolbestuur, de woningcorporatie en de gemeente hebben er alles aan gedaan om de school overeind te houden, maar dat is niet gelukt. De Wiekslag sluit op 1 augustus 2025, ondanks de toezegging van de woningcorporatie om hier meer gezinnen met kinderen te huisvesten.”
Toch een oplossing
Tot grote opluchting van alle betrokkenen is uiteindelijk toch een oplossing gevonden voor de laatste twee leerlingen, die zouden achterblijven in de basisschool in Rijswijk. Zij stappen over naar de naar school in Beusichem. De beide Rijswijkse leerkrachten krijgen via BasisBuren een nieuwe werkplek.
Ellis Frans-Kapma