• De gemeente Tiel, woningcorporaties Thius en KleurrijkWonen én de belangenorganisaties voor huurders tekenen deze week de overeenkomst met prestatieafspraken.
• De gemeente Tiel, woningcorporaties Thius en KleurrijkWonen én de belangenorganisaties voor huurders tekenen deze week de overeenkomst met prestatieafspraken. Foto: stock

Tiel tekent voor goede huizen in mooie wijken

Nieuws

TIEL • De gemeente Tiel, woningcorporaties Thius en KleurrijkWonen én de belangenorganisaties voor huurders tekenen deze week de overeenkomst met prestatieafspraken. Met de uitvoering van deze afspraken zetten zij zich samen in voor een toekomstbestendig woningaanbod, een aantrekkelijke woonomgeving, duurzaamheid en vitale wijken en dorpen.

“Fijn dat er weer goede afspraken zijn gemaakt”, zegt wethouder Dijkstra. “De woningcorporaties zijn belangrijke partners voor ons. Natuurlijk om voor een goed sociaal woningaanbod te zorgen. Maar ook om voor meer diversiteit te zorgen in het woningaanbod en om een betere kwaliteit van de woningen en de leefomgeving te krijgen.”

Afspraken over bouwprojecten

De overeenkomst bestaat uit concrete afspraken over bouwprojecten die moeten zorgen voor gevarieerde wijken met een goede balans tussen huur- en koopwoningen. Daarbij moeten er voldoende geschikte sociale woningen in verschillende wijken zijn. Er staan afspraken in over het verduurzamen van de woningen in Tiel en hoe dit betaalbaar blijft voor de inwoners. 

Voldoende zorgwoningen

Ook zijn afspraken gemaakt over zaken als voldoende zorgwoningen en hoe met het huisvesten van statushouders moet worden omgegaan. De gemeente en woningcorporaties trekken samen op om problematiek te verminderen, de leefbaarheid en veiligheid te verbeteren en de wijken en dorpen in de gemeente aantrekkelijker te maken. 

Steeds belangrijker

“De Tielse corporaties worden steeds belangrijker in het verbeteren van de wijken, het bevorderen van de leefbaarheid en het helpen van de inwoners”, zegt Dijkstra. “We blijven daarom intensief samenwerken om Tiel vooruit te helpen.”