
Tiels college heeft genoeg van ‘rotte kiezen’ in de stad
NieuwsTIEL • De gemeente Tiel gaat voortvarend te werk als het om woningbouw gaat. Het college van burgemeester en wethouders wil er nu écht haast mee maken. Daarnaast wil het college ervoor zorgen dat er, op plekken waar lang geleden gesloopt is, ook snel gebouwd gaat worden.
“Binnenkort verschijnen de bouwkranen in Tiel”, belooft wethouder Remco Dijkstra. “En Het Veilingkwartier gaat in augustus in de verkoop. Daar is overigens veel interesse voor; zo’n drieduizend mensen voor driehonderd woningen.”
Start nabij Thius
Volgens de wethouder wordt met de nieuwbouw begonnen bij Thius. Als tweede is het middenstuk aan de beurt, daarna waar Metawa stond en als vierde de Teisterbantlaan.”
Op de hoek van de Teisterbantlaan en de Papesteeg wordt het moderne en duurzame Beroepscollege van het Lingecollege gebouwd, als onderdeel van project Veilingterrein.
Groene woonbuurt
Het huidige Beroepscollege verdwijnt. Op de vrijgekomen locatie van het Beroepscollege wordt vervolgens een nieuwe, ‘groene’ woonbuurt met zo’n tachtig koop- en tien huurwoningen gebouwd.
In het nieuwbouwplan Het Veilingkwartier worden - in verschillende fases - zo’n 350 woningen/appartementen gerealiseerd. De verkoop hiervan begint naar verwachting in het vierde kwartaal van dit jaar.
Lingehoven, wat nu nog parkeerplaats Het Taluud is en waar uiteindelijk ook woningen worden gebouwd, wordt volgens Dijkstra het sluitstuk van de in de stationsomgeving geplande huizen. Ook elders in Tiel wordt gebouwd, onder meer aan appartementencomplex De Première, op de plek van de voormalige bioscoop Metro aan het Walstraatje.
Bouwgaten
Níet blij is het college met de diverse ‘bouwgaten’ in Tiel. Zo ligt het terrein van het gesloopte winkelcentrum Kwadrant nog altijd braak en is er een gat aan het Plein. Bovendien wordt er nog altijd niet gebouwd op de grond van de voormalige benzinepomp annex wasstraat van Van Dijkhuizen aan de Beatrixlaan, tussen de Nieuweweg en de Veemarkt. En ook het appartementencomplex De Havenmeester komt nog niet van de grond. Het zijn slechts enkele voorbeelden.
‘Verwachten wat terug’
Dijkstra spreek van rotte kiezen. “Panden zijn soms jaren geleden gesloopt, maar er gebeurt niks. Dat kán niet”, zegt hij. “De ontwikkelaars moeten er de komende maanden echt wat aan doen. Wij investeren fors in de stad, dus wij verwachten ook wat van hen terug én van andere betrokken partijen.”