• De overhandiging van de cheque.
• De overhandiging van de cheque. Foto: Karin van de Kar

750 euro voor de Stichting Leergeld

west betuwe • Soroptimistclub West-Betuwe overhandigde aan de Stichting Leergeld Westbetuwe een bedrag van 750 euro. Soroptimistclub West-Betuwe steunt graag dit soort doelen in de regio. 

De doelstellingen van het Soroptimisme zijn opkomen voor vrouwen en meisjes (kinderen).  Dit betekent dat de doelstellingen van beide organisaties elkaar versterken. Soroptimisten empoweren vrouwen en meisjes, leiden hen op en maken het mogelijk dat zij hun leven kunnen verbeteren. De naam Soroptimist suggereert een combinatie van de woorden Soros (zuster) en optima (het beste). Soroptimistclub West-Betuwe wil dat voor de vrouwen nastreven.

Gezinnen met geldzorgen

Stichting Leergeld Westbetuwe helpt kinderen - meisjes én jongens) - in de leeftijd van 4 tot 18 jaar uit gezinnen met geldzorgen in de gemeenten Buren, Culemborg, Neder Betuwe, West Betuwe en Tiel. Zij zorgen ervoor dat deze kinderen in dit gebied dezelfde kansen hebben als leeftijdsgenoten. Zo helpt de stichting bijvoorbeeld met de schoolspullenpas, een laptop, een fiets, zwemles, sport, muziekles, vakantieweken of een verjaardagspakket. Vanaf dit jaar krijgen gezinnen ook de mogelijkheid om een dagje naar de Efteling te gaan. De missie van Stichting Leergeld Westbetuwe luidt: Alle kinderen mogen meedoen! Want nu meedoen is straks meetellen!