Ontmoeting in het licht van liefde en vrede
kerk-avezaath • Godsdienst kan een bron van conflict en oorlog zijn. Maar vaker nog inspireert het mensen tot een leven van liefde, vrede en recht. Dit jaar is het 750 jaar geleden dat Jalal al-Din Rumi overleed.
Jalal al-Din Rumi was een Perzische dichter, die zijn inspiratie vond in de Koran. Net als Fransiscus van Assisi leefde hij in de dertiende eeuw. Fransiscus van Assisi leerde uit de bijbel met open armen en een open hart te leven. Allebei zijn zij nog steeds een inspiratie voor moslims en christenen overal ter wereld, dus ook de Betuwe.
Ontmoeting, vrede en vriendschap
Stichting Flipje en de Protestantse Gemeente Lingestreek organiseren samen een middag van ontmoeting, vrede en vriendschap rond Rumi en Fransiscus. Deze middag vindt op zondag 18 februari van 15:00 tot 17:00 uur plaats in Dorpshuis de Avezathen, Daver 46 in Kerk-Avezaath.
Programma
14:45 tot 15:00 uur: inloop met koffie en thee.
15:00 uur: Twee inleidingen over Rumi en Fransiscus; dans en muziek uit de Soefi-traditie
16:30 tot 17:00 uur: Ontmoeting en proeven van zoete en hartige hapjes.
Er kunnen tachtig mensen in het dorpshuis, dus opgave vooraf wordt op prijs gesteld. Dit kan via zekiye@stichtingflipje.nl en domineehagen@pglingestreek.nl. Aanmelden: graag voor 14 februari, in verband met de catering. Deelname is gratis, maar wie dat wilt kan na afloop een bijdrage leveren in de onkosten.