Afbeelding
Foto: Martijn Kuiler

Stormpolderrail in Krimpen a/d IJssel mag niet meer rijden met passagiers

Nieuws

KRIMPEN A/D IJSSEL • De modelspoorbaan in de Stormpolder in Krimpen aan den IJssel mag voorlopig niet langer gebruikt worden voor het rondrijden van passagiers. De overheid heeft de baan aangemerkt als een attractie en vereist dat deze aan specifieke normen voldoet.

Om aan deze eisen te voldoen, zijn er verschillende aanpassingen nodig. Zo moeten er wijzigingen worden aangebracht aan de spoorwegovergang, dienen er bomen verplaatst te worden om voldoende ruimte naast het spoor te creëren, moet de baan geaard worden, dient het remsysteem aangepast te worden en moeten er onderhoudslogboeken worden bijgehouden. De modelbouwvereniging Stormpolderrail, die regelmatig rijdagen organiseert met zelfgebouwde treinen op de baan, geeft aan dat dit slechts een greep is uit de benodigde aanpassingen. “Het duurt even voor we dit op orde hebben. We zijn een hobbyclub die het van vrije zaterdagen moet hebben. Ook voor ons is er zo weinig aan om alleen op de locomotieven rond te rijden, daarom proberen we het zo snel mogelijk in orde te hebben.” 

De SGP in de Krimpense raad heeft het college van burgemeester en wethouders inmiddels gevraagd om de vereniging de helpende hand toe te steken. “Naast het vele papierwerk wat de vereniging moet doen en aanpassingen aan de locomotieven, worden ze straks ook geconfronteerd met keuringskosten van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit”, geeft raadslid Anton Brand aan. “We vragen daarom het college om eenmalig de subsidie te verhogen aan deze vereniging zodat ze daaruit onder andere deze keuringskosten kunnen betalen. We hopen dat met de inzet van de vrijwilligers en de hulp van de gemeente deze populaire attractie kan blijven bestaan.”