• Bezoekers konden maandagavond volop vragen stellen.
• Bezoekers konden maandagavond volop vragen stellen. Foto: Mimi van Rossem

Broekgraaf krijgt in Leerdam in zomer 2024 een Kindcentrum: ‘Heel blij dat we hier naartoe kunnen’

Algemeen

LEERDAM • Een paar jaar later dan gepland gaat, als alles goed verloopt, in januari 2023 de bouw van een nieuw multifunctioneel Kindcentrum aan de Keramieklaan in de wijk Broekgraaf in Leerdam van start. De eerste plannen voor deze brede school zijn al in 2018 gepresenteerd en oorspronkelijk was het plan dat de nieuwe school in 2022 in gebruik zou worden genomen. Nu staat gepland dat het nieuwe Kindcentrum in de zomervakantie van 2024 wordt opgeleverd.

Om omwonenden en geïnteresseerden te informeren over de voortgang van de bouw en hoe alles er uit komt te zien, werd maandagavond een inloopuurtje in de kantine van Leerdam Sport’55 gehouden. Het was behoorlijk druk met voornamelijk oudere omwonenden die naar de voorlichtingsbijeenkomst waren gekomen.

Uitzicht
Zij stelden veel vragen over de bereikbaarheid, de inrichting van de omgeving en de grootte van de school. Bewoners van de Castorflat vroegen zich af of zij nog wel uitzicht hebben als er een gebouw van vier verdiepingen hoog voor hun flat wordt gebouwd. Weer andere bewoners wilden weten hoe de omgeving wordt ingericht. Middels een doorlopende PowerPoint presentatie, veel bouwtekeningen die op tafels lagen en de projectmedewerkers die geduldig alle vragen beantwoorden kregen de mensen een aardige indruk hoe de nieuwe school en omgeving eruit komt te zien.

Onder de aanwezigen waren ook Claire Westrup van de kinderopvang SKCN en Mariska Mathilde van Vugt,  directeur van CBS Klim Op Leerdam. Zij gaven aan erg blij te zijn dat er nu zicht komt op de verhuizing en verheugen zich erop hier naartoe te verhuizen. 

Westrup: “Wij bieden opvang aan kinderen van 0 tot 12 jaar, waaronder een peuter speelgroep. Iedereen kijkt uit naar dit nieuwe onderkomen.” Van Vugt legt uit dat deze nieuwe school veel ruimte biedt om te groeien. “Wij zien er naar uit om samen met de Wilgenhoek in dit pand te zitten. Iedere school krijgt zijn eigen vleugel met leslokalen.” Gemeentelijke projectleider Eduard Smets vult aan: “In totaal komen er 28 lokalen, waarvan 5 voor de SKCN zijn bestemd. Verder zijn er een aantal gezamenlijke ruimtes zoals een kook- en een toneellokaal.”

Vier verdiepingen 
Het nieuwe gebouw wordt vier verdiepingen hoog en geeft niet alleen onderdak aan het Kindcentrum Het Kristal / Jenaplanschool de Wilgenhoek en CBS Klim Op, maar biedt ook onderdak aan de Buitenschoolse Opvang, het kinderdagverblijf SKCN en een nieuwe gymzaal die voor verschillende soorten van sport zoals gym en volleybal geschikt is. De school biedt ruimte aan ongeveer 500 kinderen.

Boven de school, die twee verdiepingen hoog wordt, komen twee verdiepingen met 18 appartementen. Het is op dit moment nog niet duidelijk of dit vrije huur- of koopappartementen worden. Het nieuwe Kindcentrum wordt gebouwd door BM van Houwelingen uit Hardinxveld-Giessendam.

Mimi van Rossem