Rosalie van Schaik, Noa-Lie van Teijlingen en Sjaak Marelis digitaliseren bedrijfsprocessen.
Rosalie van Schaik, Noa-Lie van Teijlingen en Sjaak Marelis digitaliseren bedrijfsprocessen.
advertorial

Najavo: software uit Schoonhoven helpt klein MKB van papier naar flow

Zakelijk

Schoonhoven - Voor veel ondernemers is administratie een noodzakelijk kwaad. Sjaak Marelis, eigenaar van Najavo in Schoonhoven, ziet dit anders. Met een nuchtere, regionale insteek biedt zijn bedrijf een softwareoplossing die specifiek ontworpen is voor het kleine MKB.

Het pand aan de Platinastraat in Schoonhoven ademt innovatie, maar de nuchterheid voert de boventoon.

"Wij komen uit de regio en onze focus ligt op ondernemers in een straal van ongeveer 25 kilometer rond de Krimpenerwaard" vertelt Marelis. De naam Najavo staat voor ‘flow’ – data die soepel door een bedrijf stroomt zonder obstakels.

Versimpeling voor de vakman

Najavo richt zich specifiek op de relatief kleine ondernemer: van ambitieuze zelfstandigen tot teams van zo’n vijftien medewerkers.

"Grote softwaresystemen zijn vaak te complex" legt Marelis uit. "Ik wilde het versimpelen. Onze kracht is dat we belangrijke workflows binnen een paar uur kunnen implementeren."

Of het nu gaat om een schilder, installateur of een zorgorganisatie; het platform digitaliseert het proces van opdracht tot factuur. Wanneer een monteur buiten een digitale werkbon invult, is deze binnen direct klaar voor controle.

"Je hoeft niets meer over te typen" vult collega Rosalie van Schaik aan. "Dat scheelt enorm veel tijd en voorkomt fouten."

Een wereld van verschil

Een bedrijf dat deze stap onlangs zette, is Van Dijk Installatietechniek BV (VDI) uit Haastrecht. Ron Valk, hoofd service en onderhoud, is enthousiast over de overstap naar Najavo.

"Eerst hadden we alles op papier; dan heb je een werkbon tien keer in je handen" vertelt Valk. "Nu komt een bon digitaal binnen; de monteurs boeken zelf hun materiaal en uren op hun tablet, en het is gefixt. Het is echt een wereld van verschil."

Geweldige hulplijn

Hoewel de omschakeling voor personeel soms even wennen is, is de winst volgens Valk overduidelijk. "Je moet er als bedrijf even 100% voor gaan om het systeem draaiend te krijgen, maar als je eenmaal overgestapt bent, word je alleen maar blij.”

Tevens prijst hij de ondersteuning die vooral in de beginfase nodig was. “Rosalie een geweldige hulplijn; zij is altijd bereikbaar en komt langs wanneer het nodig is."

Uniek aan Najavo is de integratie van praktische Kunstmatige Intelligentie (AI). Denk aan een AI-telefoniste die telefoongesprekken aanneemt als de ondernemer op de ladder staat, of hulp bij het opstellen van teksten.

Marelis benadrukt dat privacy hierbij vooropstaat. “Hiervoor heb ik een lokale AI ontwikkeld zodat gegevens vertrouwelijk binnen ons eigen datacentrum blijven. Je wilt niet dat gevoelige data op straat komt te liggen. Met dit alles keert de focus keert terug op het vakmanschap, terwijl software de administratieve flow bewaakt.”

Meer weten of Najavo iets voor je kan betekenen? Kijk op www.najavo.nl of bezoek de Platinastraat 10e in Schoonhoven. Tel. 085-043 0544.

Dirk Molenaar

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Uitzicht vanaf de kerktoren over het oude centrum van Schoonhoven.
Nieuws 26 minuten geleden
Open Monumenten Dagen in Schoonhoven: lezing, expositie en torenbeklimming
Wethouder Verhoef (rechts) en Stephan de Bruyn (links) ondertekenen een samenwerkingsovereenkomst.
Nieuws 1 uur geleden
Samenwerking openbare ruimte: Lopik kiest voor lokale expertise van IBKW
Afbeelding
Nieuws 2 uur geleden
De laatste loodjes: Rijkswaterstaat maakt Algerabrug gereed voor heropening
Afbeelding
Nieuws 14 uur geleden
Verdachte (27) schietpartij Schoonhoven ontkent Iraanse opdracht

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 19 uur geleden
Haan terug op toren van Hervormde kerk in Haastrecht
Afbeelding
Nieuws 21 uur geleden
Haastrechtsebrug twee weken ‘s avonds en ‘s nachts dicht voor afrondende werkzaamheden
Afbeelding
Advertorial 21 uur geleden
Twigt Interieur sinds kort gevestigd aan de Bermweg in Capelle
Afbeelding
video 21 uur geleden
Lianne wint gratis winkelen bij Jumbo, man vult kar met 250 euro aan boodschappen
Politieke vertegenwoordigers staken de handen uit de mouwen.
Nieuws 2 sep, 09:09
Raads- en commissieleden pakken in Gouderak onkruid aan na klachten bewoners

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen