
Feller Dilettant is Bergambacht de baas
SportBergambacht/krimpen aan de lek - Bergambacht verloor in eigen huis met 1-3 van Dilettant, dat na rust toesloeg. De dorpsclub uit Krimpen aan de Lek gaat fier aan kop in de klasse 4D.
Het was een wedstrijd van de mannen tegen de jongens, verklaarde Bergambacht-trainer Wilfred Vat na afloop. “Alleen in het eerste half uur konden we de bezoekers goed partij bieden. Roel Hordijk rondde een pass van Luuk Botter doeltreffend af. Tot twee keer toe moest een Krimpenaar zijn doelman op de doellijn assisteren. Toen hadden we het verschil moeten maken.”
Steeds beter in de wedstrijd
Met een prachtige kopbal bracht Ryan Koedood op aangeven van Jimmy Koning Dilettant na een half uur spelen langszij. De Krimpenaren kwamen steeds beter in de wedstrijd.
“We startten niet goed,” erkende Dennis Verkaik. “Bergambacht deed een aantal dingen, waarop wij niet goed reageerden, heel slim. Zij wisselden veel van positie. De tweede bal was constant een prooi voor de thuisclub. Na de gelijkmaker wist ik waar we Bergambacht pijn konden doen. In de rust hebben we het strijdplan aangepast door de linies korter op elkaar te laten spelen, waarmee we de angel uit hun spel haalden. Op de vleugels lag de ruimte.”
Vrijheid
Jimmy Koning wist wel raad met de vrijheid die hij kreeg. Eerst bediende hij Koedood op maat en tien minuten voor tijd bereikte zijn voorzet de pas 17-jarige invaller Maxime van den Akker, die Bergambacht-doelman Stefan van der Waals kansloos liet.
Bergambacht likte na afloop de wonden. “We hebben geen kampioensploeg,” biechtte Vat op. “Dilettant komt dichter in de buurt.”
Zie voor alle uitslagen, wedstrijdverslagen, standen en het programma: www.regio-voetbal.nl
Wim Kroone

























