
Einde van een tijdperk: Kees Bouter stopt na 30 jaar als Thor-voorzitter
SportBergambacht - Het zal even wennen zijn, maar Kees Bouter stopt volgende week als voorzitter van volleybalvereniging Thor in Bergambacht. Daarmee komt een einde aan een periode van maar liefst dertig jaar.
“Ik ben een controlfreak en heb graag het heft in handen”, meldt het scheidende boegbeeld. “Dus ja, ik vind het moeilijk om los te laten. Maar na zo’n lange periode is het tijd voor iemand anders. En ik blijf actief voor de vereniging, en zal bijspringen waar nodig.”
Met een lach: “Ja, dat laatste is gevaarlijk om te zeggen, zeker nu er nog geen nieuwe voorzitter is. We gaan het zien.”
Onlosmakelijk verbonden aan Thor
Kees Bouter is onlosmakelijk verbonden aan de Bergambachtse volleybalvereniging. Op zijn dertiende werd hij lid, waarna hij drie jaar later al voor het eerste team uitkwam, dat toen in de tweede divisie speelde.
“Veel dragende spelers gingen weg, waarbij wij het als nieuwe lichting moesten doen. Dat ging helemaal niet slecht, maar we hadden na afloop helaas meer complimenten over ons spel dan punten. En dus degradeerden we. Neemt niet weg dat we als team lang bij elkaar zijn gebleven en het verloren terrein weer hebben teruggewonnen. Helemaal toen ook enkele routiniers, zoals Tiemen Vreugdenhil, terugkeerden en we een ploeg waren om rekening mee te houden.”
De Bergambachtenaar kwam 17 jaar lang voor het eerste uit en pakte ondertussen ook de nodige vrijwilligerstaken op. “Zo gaat dat bij een familieclub als Thor”, zegt hij. “Ik heb me links en rechts verdienstelijk gemaakt en toen ze een voorzitter zochten voelde ik me wel geroepen.”
‘Best even balen’
Nu, dertig jaar later dus, kijkt hij tevreden terug: “Het meest trots ben ik toch wel op het feit dat het eerste damesteam jarenlang Topdivisie heeft gespeeld, het op een na hoogste niveau van Nederland. En dat voor een dorpsclubje. Toen dat in mei 2022 over was, baalde ik best wel even. Zo ambitieus ben ik ook wel weer. Maar het was op: na prachtige en succesvolle jaren viel het team uiteen. Gelukkig heeft ieder nadeel z’n voordeel: tegenwoordig hebben we weer voornamelijk Bergambachtse meiden en vrouwen in het team. Dat is in de Topdivisie natuurlijk een ander verhaal.”
Vervolgens: “Ook ben ik blij met de samenwerking binnen het bestuur en met trainers, vrijwilligers en noem maar op. Er is eigenlijk nooit een onvertogen woord gevallen.”
Relatief veel jeugd
Het ledental is in al die jaren best stabiel geweest, memoreert de ‘nu-nog’ voorzitter: “Zo rond de 180. Wel vinden er natuurlijk door de jaren heen de nodige verschuivingen plaats. Af en toe stoppen er meerdere spelers tegelijk, maar dan komt er bijvoorbeeld opeens een compleet team over van een andere vereniging. Iedereen is welkom, dus geen probleem. Jammer is wel dat volleybal onder jongens zijn populariteit lijkt te hebben verloren. Dat is een landelijke trend en dat zien we ook bij Thor terug. Een oorzaak is moeilijk aan te geven. Overigens hebben we relatief veel jeugd: daar zijn we blij mee.”
Corona was een moeilijke periode, maar heeft de verenigingsband niet kunnen verstoren, constateert Bouter tevreden: “We hebben het zo goed mogelijk opgepakt. Zodra we iets mochten, gingen we weer aan de gang. Dankzij vv Bergambacht konden we op hun veld volleyballen, toen buitensporten weer was toegestaan. Liever geen corona meer natuurlijk, maar het schiep wel een band.”
‘Hele gezin is volleybalminded’
Ondanks dat er veel tijd gaat zitten in het voorzitterschap was het volgens Bouter goed te combineren met werk en privé. Met een knipoog: “Ik heb een goede baas.” (Kees heeft een eigen bedrijf: CB Est, gespecialiseerd in juridisch advies, incasso’s en management, red.)
Vervolgens: “En thuis zijn we alle vier volleybalminded, dus dat helpt ook wel mee. Mijn vrouw is inmiddels gestopt met volleybal, maar mijn zoon Bas speelt in het eerste bij Thor en Jasper komt na een mooie carrière als internationaal beachvolleyballer op eredivisieniveau bij Sliedrecht Sport uit. Zelf speel ik in het derde, ook al mag dat niet veel naam hebben. Maar zolang ik het leuk vind en kan doen, blijf ik volleyballen.”
‘Vrijwilligers staan niet in de rij’
Een nieuwe voorzitter is nog niet gevonden voor Thor. Ondanks de nodige oproepen en het persoonlijk aanspreken van mogelijke kandidaten.
Kees tenslotte: “Ze staan niet in de rij. Net als vrijwilligers in het algemeen. Mensen willen best wat doen voor de club, maar liever vrijblijvend en niet op structurele basis. Ach, als we gezamenlijk de schouders eronder blijven zetten dient zich echt wel weer een geschikte kandidaat aan.”
Het afscheid van Kees Bouter als voorzitter van Thor wordt zaterdag 6 september kracht bij gezet met een jubileumwedstrijd, een borrel en barbecue in sporthal De Waard. Het programma start om 15.30 uur en wie Kees de hand wil schudden is welkom.
Robert van der Hek





















