
Gunstige omstandigheden leiden tot verre sprongen in Vlist
SportVlist - In Vlist werd zaterdag gesprongen om de ABZ Diervoeding Bokaal. Met een temperatuur van 25 graden en een licht briesje, waren de omstandigheden gunstig voor de polsstokverspringers. Dit leverde dan ook, onder het toeziend oog van vele toeschouwers, talloze verre sprongen op.
Voor Rian Baas (Gouda) was het een bijzondere dag: hij maakte op deze zomerse middag namelijk zijn 2000ste (!) sprong. Een mijlpaal, want hij is pas de derde springer die deze grens bereikt. Als kers op de taart wist Rian deze dag nog specialer te maken door de wedstrijd te winnen met een afstand van 21.35 meter.
Tweede bij de senioren werd Reinier Overbeek (Benschop), die met een afstand van 20.34 meter genoegen moest nemen met het zilver. Harmen Timmerarends (Montfoort) maakte het podium compleet. De eerstejaars senior sprong een goed opbouwende wedstrijd, wat uiteindelijk leidde tot een nieuw persoonlijk record van 20.24 m in zijn laatste sprong.
Tessa Kramer weer ongenaakbaar
Bij de dames was het thuisspringster Tessa Kramer (Schoonhoven) die de bokaal mee naar huis nam. Met een sprong van 15.21 meter liet ze de concurrentie ver achter zich.
Clubgenote Suzanne Mulder (Vlist) sprong naar een tweede plaats met 13.37 m. Isabel Overbeek (Benschop) werd knap derde in deze categorie met een afstand van 13.19 m.
Bij de junioren wist Wessel Schenk (Schoonhoven) de wedstrijd te winnen met 18.76 m. Na een spannende wedstrijd sprong hij in de finale uiteindelijk ver genoeg om de hoofdprijs in Vlist te houden. Klassementsleider Harmen Bogaard werd tweede met een afstand van 18.03 m. Als derde eindigde Stan van der Bas (Schoonhoven), die met een nieuw persoonlijk record van 17.97m liet zien steeds beter in vorm te komen.
Joël Nap (Linschoten) mocht bij de jongens de bokaal in ontvangst nemen. Met een afstand van 17.29m liet hij nogmaals zien dat hij een springer is om rekening mee te houden. Martin den Boer (Wilnis) volgde op de voet met 16.82m.
Micha Nap (Linschoten) sprong verder dan ooit tevoren en stelde met een afstand van 16.63m de derde plek veilig.
Ook bij meisjes spannende strijd
Ook bij de meisjes was het een spannende strijd. Hoewel Nina van Eijk (Vlist) vanaf haar eerste sprong de leidende positie innam met 13.61m, moest ze uiteindelijk genoegen nemen met een tweede plaats. Het was namelijk Sanne Hoogenboom (Linschoten) die in haar laatste sprong naar de top van de polsstok klom en met een persoonlijk record 14.71m de concurrentie overtrof.
Gemma van Oosterom (Woerdense Verlaat) werd met 13 meter derde.
Deze week reizen de springers af naar Linschoten.






















