• Arie van der Stelt voor de unieke fotowand.
• Arie van der Stelt voor de unieke fotowand. Foto: John Wijntjes

Stolkse voetbalhistorie op indrukwekkende fotowand

Sport

STOLWIJK • Driekwart jaar stak Arie van der Stelt zijn vrije tijd in het realiseren van een tien meter lange fotowand in de kantine om het 90-jarig bestaan van voetbalvereniging Stolwijk te illustreren.

2022 had het jaar moeten zijn van het vieren van het jubileum van vv Stolwijk, maar coronamaatregelen dwarsboomden de voorbereidingen voor de geplande festiviteiten van de dorpsclub, die in 1932 werd opgericht. 

Uitdragerij
“Het bestuur besloot het jubileum in 2023 te vieren en dat gaf mij de tijd om iets te doen met de hoeveelheid historisch materiaal, die ik al jarenlang in dozen op zolder had staan,” vertelt Arie van der Stelt, die meer dan tien jaar in het eerste elftal speelde. “Edo Burger kwam met het idee van een fotowand. Zo kon ik eindelijk de spullen die ik kreeg van de inmiddels overleden clubleden Janus van den Berg, Meine Boers en Wim Liedorp tentoonstellen. Ik ben bij mensen langs geweest voor persoonlijke verhalen en historisch materiaal. Af en toe leek mijn huiskamer wel een uitdragerij. Uit het streekarchief van Midden Holland kon ik putten uit wedstrijdverslagen van de regionale kranten. De eerder uitgegeven jubileumboekjes maakten mij flink wijzer en de notulen van oud-secretaris Henk Verdoold brachten lijn in de historische levensloop van mijn ‘cluppie’.”

Arie woonde op 30 meter afstand van de accommodatie: “Mijn broer Anton en ik waren dagelijks te vinden op de club en onze vader was een fanatieke terreinknecht. Hij ging niet eerder naar bed voordat alle ‘verdwaalde ballen’ weer terecht waren.” 

Vitesse
Voor de oprichting van Stolwijk werden onder de naam Vitesse in de twintiger jaren van de vorige eeuw de eerste voetbalstappen in het dorp gezet. De locatie waar de Stolkers speelden heeft Arie van der Stelt gelokaliseerd.

“Historische vereniging Oud Stolwijck beschikte over foto’s uit die periode,” licht hij toe. “De fotowand heb ik in tijdstukken van tien jaar met hoogte- maar ook dieptepunten ingedeeld, waardoor deze een goed beeld geeft van de vereniging. Stolwijk is altijd een club geweest met veel vrijwilligers, met lange tijd oud-voorzitter Fop Kapteijn als ‘opperhoofd’.”

Blikvangers
Vervolgens opsommend: “Voetballer Frans van der Klink was in de vijftiger jaren één van de blikvangers. Hij kwam in het betaald voetbal uit voor Blauw-Wit en speelde zelfs een interland. Het damesvoetbal ontstond in 1978 en in de jaren ‘80 nam de sponsoring toe. Sportief gezien was de periode 1990-1999 top. De hoofdmacht promoveerde onder leiding van Jan van den Heuvel naar de tweede klasse van het zondagvoetbal. Een omvangrijke hoeveelheid fotomateriaal en krantenartikelen geven deze successen weer. Wat ook leuk is, is dat je op de fotowand jongeren ziet ‘opgroeien’ van pupil tot senior in wedstrijden en het traditionele tentenkamp, dat in mei voor de 40ste keer plaatsvindt. Het realiseren van het tijdsbeeld kostte me bloed, zweet en tranen, maar het was de moeite waard.”

Wim Kroone

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Succes gegarandeerd bij het buikschuiven in Ouderkerk.
Nieuws 3 uur geleden
Speelweek Ouderkerk borduurt voort op vertrouwde succesnummers
Afbeelding
Nieuws 3 uur geleden
Lange wachtrij voor veerpont Krimpen aan de Lek
Afbeelding
Nieuws gisteren
De Waardrenner voert fietsers door de Biesbosch
Carla en Marco springen bij in de keuken. Tiendhove is er blij mee.
Nieuws gisteren
Vrijwilligers helpen (extra) handje in Tiendhove tijdens brugafsluiting

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 15 aug, 10:26
Muziekfabriek: Beth & Flo brengen klassieke muziek met humor tot leven
Daniëlle in het Veld kreeg toestemming om met de auto de brug over te gaan en afscheid te nemen van haar moeder.
Nieuws 14 aug, 18:33
Uitzondering op Algerabrug maakt laatste afscheid mogelijk: ‘eeuwig dankbaar’
Schuagt-bedrijfsleider Mark Nederlof geniet van een topseizoen.
Nieuws 14 aug, 14:36
Mark Nederlof van zwembad Schuagt: ‘Dit seizoen breekt alle records’
Afbeelding
Nieuws 14 aug, 12:52
Weer tentdiensten tijdens Straatwroeterskamp in Bergambacht
Afbeelding
Sport 14 aug, 12:44
Scheidsrechtersvereniging geeft uitleg over nieuwe voetbalspelregels

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen