Afbeelding
Foto: 123RF.com

Inrijverbod polderwegen Krimpenerwaard tijdelijk opgeheven

Nieuws

Krimpenerwaard – Het inrijverbod op de toegangswegen naar het middengebied tussen de N210 en N207 wordt tijdelijk opgeheven. Volgens Rijkswaterstaat blijft de verkeersdrukte sinds de afsluiting van de Algerabrug beheersbaar en is het gebied goed bereikbaar. Als het sluipverkeer de komende weken toeneemt, kan het verbod terugkeren.

Het besluit is genomen door het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, in overleg met de gemeente Krimpenerwaard en Rijkswaterstaat. Bewoners en ondernemers zijn hierover per brief geïnformeerd.

Minder verkeer

Uit de dagelijkse monitoring blijkt volgens Rijkswaterstaat dat er minder verkeer op de weg is dan vooraf werd gevreesd. Ook staan er geen files op de N210 en N207. Veel weggebruikers lijken gehoor te geven aan de oproep om thuis te werken, de fiets te pakken of met het openbaar vervoer te reizen. Daarnaast speelt de vakantieperiode een belangrijke rol bij de relatief lage verkeersdrukte.

‘Zolang de hoeveelheid verkeer laag blijft, vinden wij het niet nodig om het inrijverbod in stand te houden’, staat in de brief. Door het tijdelijke besluit hoeven bewoners, ondernemers en bedrijven niet langer om te rijden.

Protest in Het Beijersche

Het inrijverbod werd ingesteld om sluipverkeer tijdens de werkzaamheden aan de Algerabrug tegen te gaan. De maatregel leidde tot veel onbegrip bij inwoners van onder meer buurtschap Het Beijersche. Zij konden door de afsluitingen hun woningen en bedrijven moeilijk bereiken en moesten in sommige gevallen bijna twintig kilometer omrijden.

Bewoners namen daarom zelf het initiatief voor een toegangssysteem. Zij deelden passen uit aan inwoners en ondernemers aan de Beijerscheweg, Bosweg en Achterbroek. Samen met de verkeersregelaars zorgden zij ervoor dat bestemmingsverkeer toch kon doorrijden.

Verbod kan terugkeren

De werkzaamheden aan de Algerabrug duren nog tot 7 september. Rijkswaterstaat, het hoogheemraadschap en de gemeente blijven de verkeerssituatie in deze periode dagelijks volgen. Zij houden er rekening mee dat het vanaf maandag 31 augustus drukker wordt, wanneer de scholen weer beginnen.

Als het sluipverkeer toeneemt en daardoor problemen ontstaan met de bereikbaarheid, verkeersveiligheid of aanrijtijden van hulpdiensten, kan het hoogheemraadschap besluiten het inrijverbod opnieuw in te voeren. Dat gebeurt dan opnieuw in overleg met de gemeente Krimpenerwaard en Rijkswaterstaat.

Mensen die overlast ondervinden van sluipverkeer of verkeersonveilige situaties zien, kunnen dit melden bij Rijkswaterstaat via de gratis informatielijn 0800-8002. De meldingen worden gebruikt om de verkeerssituatie in het gebied verder te volgen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
foto’s 14 uur geleden
Jonge verkopers doen goede zaken op Schoonhovense kinderbraderie
Afbeelding
Nieuws 14 uur geleden
Springkussenfestijn op slotdag Speelweek Stolwijk
Afbeelding
foto’s 14 uur geleden
Glibberen en glijden tijdens Speelweek Ouderkerk
 Keyla van den Heuvel.
Zakelijk 16 uur geleden
Keyla opent bloemenwinkel met persoonlijke touch in Bergambacht

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 16 uur geleden
Gastleden gezocht voor Hervormingsdagconcert
Afbeelding
Sport 16 uur geleden
BC Schoonhoven presenteert ‘probeerbadminton’
IJsseldijk 134.
Nieuws 17 uur geleden
Krimpen viert Open Monumentendag met openstelling drie monumenten, wandelingen en varend erfgoed
 Clubleden, enkele ook bestuurslid: Arie Schouten, Johan van Wijngaarden, Piet Sutter, Jan de Bruin, Lucas Hoefakker en Joop de Jong
Nieuws 21 uur geleden
Biljartclub Ons Genoegen zoekt nieuwe leden: ‘Kom gerust een balletje stoten’
Afbeelding
Nieuws 27 aug, 13:13
Popkoor Topaz zoekt nieuwe stemmen tijdens inloopavonden

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen