Wilma van Leeuwen en Wim de Boom bij de mogelijke bouwlocatie Bergambacht-Oost.
Wilma van Leeuwen en Wim de Boom bij de mogelijke bouwlocatie Bergambacht-Oost. Foto: John Wijntjes

Stichting Meergeneratiehof organiseert debatavond over wonen in Krimpenerwaard

Nieuws

Bergambacht – Stichting Meergeneratiehof Krimpenerwaard organiseert vlak voor de gemeenteraadsverkiezingen een bijeenkomst over wonen. Alle lijsttrekkers van de gemeentelijke politieke partijen zullen op vrijdag 13 maart in De Waard te Bergambacht aanwezig zijn.

Wim de Boom, voorzitter van de Stichting Meergeneratiehof Krimpenerwaard, is blij met de door de politieke partijen ingebrachte stellingen. “We gaan het onder andere met elkaar hebben over eenzaamheid bij zowel ouderen als jongeren, over een veilige en sociale omgeving en het tekort aan huur- en betaalbare koopwoningen in onze gemeente.”

Nabuurschap

“Ook zal er gesproken worden over nabuurschap en het ontwikkelen van levensloopbestendige meergeneratie-woonconcepten, inclusief starterswoningen in alle elf kernen van de gemeente Krimpenerwaard”, vult secretaris Wilma van Leeuwen aan.

Wim en Wilma kijken met veel plezier terug op de drukbezochte informatieavond van Stichting Meergeneratiehof Krimpenerwaard eind vorig jaar.

“We merken dat de behoefte aan nieuwe woonvormen, zoals een meergeneratiehof, groeit. Er wordt steeds meer gezocht naar een manier van wonen waarbij ontmoeting, wederzijdse steun en samenleven centraal staan. In al onze plannen is dan ook altijd sprake van levensloopbestendige woningen met een gezamenlijke tuin en ontmoetingsruimte. ”

Laatste ontwikkelingen

Het duo is erg te spreken over de samenwerking met verantwoordelijk wethouder Ria Boere.

“In alle gebieden waar gebouwd gaat worden heeft de gemeente toegezegd dat de mogelijkheid van een meergeneratiehof onderzocht moet worden. Zodra er groen licht is gegeven door de gemeente én de provincie staan we klaar om zo snel mogelijk te bouwen. Onze stichting heeft regelmatig contact met politieke partijen, woningcorporaties en projectontwikkelaars.”

Bergambacht-Oost

Gemeente Krimpenerwaard wil in Bergambacht-Oost graag een nieuwe woonwijk met 500 woningen realiseren. De betaalbaarheid moet worden bereikt door een mix van sociale huur en middenhuur/koop én het aantal woningen.

Wim is enthousiast over de samenwerking met de diverse instanties. “We hebben binnen dit nieuwbouwproject een plan gemaakt voor een meergeneratiehof met zo’n 25 appartementen. Het ziet er geweldig uit. Ook wethouder Boere is enthousiast.”

Noordse Weide en Het Polderland

Ook in Stolwijk is een belangrijke stap gezet in de ontwikkeling van ‘Noordse Weide’. De gemeente Krimpenerwaard onderzoekt nog of ‘Het Polderland’ aan de westkant van Krimpen aan de Lek vanwege de verkeersontsluiting haalbaar is.

Wim en Wilma zijn hoopvol gestemd. “In de woonvisie van de gemeente Krimpenerwaard is vastgelegd dat het hoofddoel het versterken van de vitale kernen is. In de binnenstedelijke locaties is hiervoor onvoldoende ruimte en daarom zal er ook aan de randen gebouwd moeten worden. Van sociale huur tot betaalbare koop. Onze stichting wil hier graag een steentje aan bijdragen.”

De door de Stichting Meergeneratiehof georganiseerde debatavond over wonen wordt op vrijdag 13 maart (aanvang 19.30 uur) gehouden in zalencentrum de Waard, Meidoornstraat 7 in Bergambacht. Gezien het beperkte aantal plaatsen is aanmelden gewenst. Dit kan via de website: www.hofkrimpenerwaard.nl

Sicco Kooistra

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
112 19 uur geleden
Zwaargewonde bij frontale botsing op N210 bij Schoonhoven
Afbeelding
112 20 uur geleden
Vier auto’s beschadigd bij parkeerongeval aan Olympiade in Krimpen aan den IJssel
Afbeelding
Nieuws 23 uur geleden
Dierenweide Ouderkerk verliest bijna alle eenden aan botulisme: ‘Dit zijn toch de mindere momenten’
Afbeelding
Nieuws 23 uur geleden
Greenwheels zet twee extra deelauto’s neer in Krimpen aan den IJssel

Advertenties uit de krant

Parkeergarage P3 blijft voorlopig gesloten.
Nieuws 23 uur geleden
Parkeergarage Groene Hart Ziekenhuis blijft dicht tot eind dit jaar na scheur in constructie
Afbeelding
foto’s 23 uur geleden
Speelweek zorgt voor volop plezier en vermaak aan de Lageweg
Promen gaat de catering in het nieuwe gemeentehuis verzorgen.
Nieuws 24 jul, 16:21
Promen verzorgt catering in gemeentehuis Krimpenerwaard
Eline en Boy ontmoeten elkaar.
Nieuws 24 jul, 16:16
Boy (39) uit Gouderak waagt zijn kans bij Eline op Aruba in B&B Vol Liefde: ‘Laten we eens gek doen’
• De kievit.
Nieuws 24 jul, 15:10
Maatwerk op boerenland helpt weidevogels vooruit

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen