Afbeelding

Uitverkochte filmmiddag toont Berkenwoude van vroeger

Nieuws

Berkenwoude - Een filmmiddag met historische beelden van Berkenwoude trok woensdag zo veel belangstelling dat de zaal van cultureel centrum De Zwaan uitverkocht was. De middag was onderdeel van de viering van ‘Perkouw 700’.

De Lokale Commissie Berkenwoude van Welzijn Krimpenerwaard organiseerde de middag samen met Historische vereniging Bergambacht. Ria van Cappellen-van Dam heette namens de commissie de bezoekers welkom.

Beelden uit de jaren vijftig

Gerrit Anne van Es van de historische vereniging presenteerde de filmfragmenten. Hij kreeg vooraf hulp van vier geboren en getogen Perkouwenaren: Teus Verdoold, Koos Verburg, Adrie van Herk en Gerrit Speksnijder. Zij voorzagen de beelden van commentaar.

De organisatie toonde films uit de vroege jaren vijftig, uit 1963 en uit 1974. Het sluitstuk was een item uit het populaire tv-programma ‘Van Gewest tot Gewest’ uit 1974, compleet met kleur en geluid. Bekende Perkouwenaren zoals dominee De Vos en Truus Speksnijder kwamen erin aan het woord.

Herkenning zorgt voor hilariteit

De beelden van ouderwetse hooibouw, handmatig koeien melken en oude auto’s brachten veel herinneringen naar boven. Het publiek reageerde enthousiast, vooral toen mensen hun ouders, grootouders of zichzelf herkenden op het schoolplein of zelfs in de kinderwagen.

Ook veel voormalige Perkouwenaren die nu elders wonen, waren aanwezig. Dat zorgde naast de mooie beelden ook voor verrassende ontmoetingen.

Extra avond gepland

Door de grote belangstelling moest de organisatie mensen teleurstellen. Er is daarom besloten om in het najaar een extra avond te organiseren waarin dezelfde films worden vertoond. De datum wordt later bekendgemaakt via sociale media en Het Kontakt.

Ook andere activiteiten rond het ‘700 jaar Berkenwoude’ worden op dezelfde manier aangekondigd

Afbeelding
Gerrit Anne van Es.
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
foto’s 5 uur geleden
Minder drukte op zomerbraderie Krimpen aan de Lek door hoge temperaturen
Stijn en Maritgen Boon met enkele van hun koeien.
interview #trotsopdeboer 12 uur geleden
De route naar een eigen boerderij: Stijn en Maritgen Boon bouwen geleidelijk een eigen veestapel op
Afbeelding
foto’s gisteren
Ouderkerk aan den IJssel geniet van spetterend en verkoelend waterfestijn
De wethouders Wisja Pannekoek, Ria Boere en Pascal van der Hek (v.l.n.r.) namen donderdagavond tijdens een speciale raadsvergadering afscheid van hun wethouderschap. Rechts burgemeester Hans Beenakker.
Nieuws 26 jun, 17:00
Warm afscheid voor Boere, Van der Hek en Pannekoek: ‘Jullie hebben je met hart en ziel ingezet’

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 26 jun, 15:44
Knoop doorgehakt: McDonald’s krijgt definitief groen licht voor vestiging aan N210
TIjdens een speciale raadsvergadering in Lekkerkerk is donderdagavond de nieuwe wethoudersploeg geïnstalleerd. Van links naar rechts: Dick van Sluis, Jeffrey Groen, Irma Bultman, Leo Barth en Sandro Kovacic. Rechts burgemeester Hans Beenakker.
Nieuws 26 jun, 15:39
Nieuwe wethouders officieel aan de slag in Krimpenerwaard
Afbeelding
Nieuws 26 jun, 14:17
Hooibouwdag Lekkerkerk verplaatst naar 4 juli vanwege hitte
De gemeenteraad in vergadering bijeen.
Nieuws 26 jun, 14:03
Vaststelling bestuursakkoord: vraagtekens bij ‘ommezwaai’ asielbeleid Leefbaar Krimpenerwaard
Afbeelding
Nieuws 26 jun, 11:36
Krimpenaren gevraagd peuken op te rapen tijdens internationale actiedag

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen