Impressie van een eerdere editie van de Vrouwendag.
Impressie van een eerdere editie van de Vrouwendag. Archieffoto: Helma Graveland

Vrouwendag in De Ark Schoonhoven: #NietMijnRecht

Nieuws

Schoonhoven - Krimpenerwaard Intercultureel houdt op vrijdag 13 februari in De Ark in Schoonhoven Internationale Vrouwendag. Het thema dit jaar is #NietMijnRecht.

“Hiermee leggen we bloot waar de rechten van de vrouw in het dagelijks leven onder druk staan”, licht Helma Graveland namens de organisatie toe. “Hoewel gelijkwaardigheid in Nederland vaak vanzelfsprekend lijkt ervaren veel vrouwen nog steeds structurele ongelijkheid, onveiligheid en drempels in systemen en beleid.”

Dochters van moeders die gevlucht zijn

In de Ark in Schoonhoven ligt de nadruk tijdens de bijeenkomst op economische zelfstandigheid van vrouwen: “Hiervoor zijn verschillende spreeksters uitgenodigd: dochters van moeders die gevlucht zijn. Vaak zien we dat zij erin slagen om de gewenste opleiding te volgen, een baan te vinden en een goed netwerk op te bouwen. Maar de moeders hebben de basis gelegd voor dit succes. Diverse vrouwen spreken over dit onderwerp. Het is mooi om de verhalen met elkaar te delen.”

Tevens heeft Internationale Vrouwendag volgens Graveland een betekenis in de zin van krachten bundelen, elkaar bemoedigen en op een positieve manier aandacht vragen voor de positie van de vrouw in de Krimpenerwaard:

“De achterban van Krimpenerwaard Intercultureel bestaat voornamelijk uit mensen van niet-westerse afkomst. Op deze Internationale Vrouwendag zijn ook vrouwen welkom zoals taalmaatjes, begeleiders, buurvrouwen en iedereen die betrokken is bij de opvang en begeleiding van vluchtelingen of dat ooit was. De vrouwelijke Lionsclub, Domain des Dames, en Het Taalhuis zijn betrokken bij de organisatie.”

Optreden van Charo Durán

Om 17.00 uur start de inloop in De Ark, aan de Groene Singel 10 in Schoonhoven.

Graveland: “Dan start een programma met korte speeches, direct gevolgd door een optreden van zangeres Charo Durán. Zij is professioneel zangeres en actrice, als ook stembevrijder en zangcoach. Met haar zang en dans en Djembé neemt ze hele zaal mee in een ontspannen programma, waarin iedereen mee kan doen.”  

Intercultureel buffet

De toegang is gratis en bezoekers wordt gevraagd iets te eten mee te nemen. 

“Hierdoor ontstaat een royaal intercultureel buffet. Vervolgens zijn er workshops en kan er worden deelgenomen aan bloemschikken, schilderen, stippen of kwebbelen.”

Aanmelden kan bij Helma Graveland: h.graveland@kicnetwerk.nl

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 8 uur geleden
Ria Boere geridderd na twintig jaar wethouderschap
De vier kampioensteams met hun trainers/coaches.
Sport 10 uur geleden
Kampioenenregen bij MHC Krimpen: unieke prestatie voor gezellige hockeyclub
Afbeelding
Nieuws 12 uur geleden
Natuurworkshop voor kinderen bij Streekmuseum Krimpenerwaard
Pieter ter Keurs.
Nieuws 12 uur geleden
Cultuurcafé in De Tuyter: lezing over de drang tot verzamelen

Advertenties uit de krant

Impressie van het plangebied van 'Waardse Weelde' in Haastrecht.
Nieuws 17 jun, 15:19
Waardse Weelde stap dichterbij: plan voor 120 woningen Haastrecht-Zuid verder uitgewerkt
Samen genieten van een warme maaltijd.
Nieuws 17 jun, 14:43
Nieuw: ‘eetcafé’ in de Oude Praktijk
Het terrein waar de McDonald’s moet komen.
Nieuws 17 jun, 14:26
McDonald’s langs N210 bij Krimpen aan den IJssel komt er vrijwel zeker
Afbeelding
Nieuws 17 jun, 13:07
Werkcentrum Midden-Holland houdt banenmarkt voor anderstalige werkzoekenden
Bouwdag.
Nieuws 17 jun, 12:52
Gebruikers moeten uitwijken: De Drie Maenen tijdelijk dicht

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen