Sportcommentator Erik van Dijk.
Sportcommentator Erik van Dijk. Foto: aangeleverd

Elfde Olympische Spelen voor Erik van Dijk: ‘blijft speciaal’

Nieuws

Schoonhoven - Sportcommentator Erik van Dijk (51) begint vrijdag 6 februari aan zijn elfde Olympische Spelen voor de NOS. Ditmaal verzorgt de Schoonhovenaar ook het commentaar bij de openings- en sluitingsceremonie. “Dat voelt echt als een eer.”

Ruim 25 jaar is Van Dijk inmiddels in dienst bij de NOS. Ondanks zijn inmiddels jarenlange ervaring blijft een Olympisch seizoen iets speciaals.

“Je merkt het al vanaf het begin: de spanning is anders. Alles draait om dat ene moment. Zeker in het schaatsen, waar Nederland traditioneel hoge verwachtingen heeft.”

‘Kwam echt tot een kookpunt’

Het Olympisch Kwalificatietoernooi in december was volgens Van Dijk ‘het spannendste van de afgelopen tien jaar’: “Het kwam echt tot een kookpunt. Er zijn heel wat traantjes gelaten.”

Juist daarom probeert hij sporters en coaches vooraf persoonlijk te spreken. “Door ervaring en wederzijds vertrouwen komen de verhalen los. Vlak voor de wedstrijd moet je ze juist met rust laten”, weet hij. “Dan zijn ze volledig in hun bubbel.”

Tijdens de race zelf is Van Dijk volledig gefocust. “Als de laatste is gefinisht en de eindstand bekend is, pas dan zit mijn werk erop.”

Geleerd te doseren

Commentaar geven is balanceren, te veel vertellen ligt op de loer. “Op de lange afstanden, zoals de 10 kilometer, heb je genoeg tijd om een leuk verhaal te vertellen. Bij korte afstanden kan dat nauwelijks.”

In de loop der jaren heeft hij meer rust gevonden in zijn stijl. “Mijn enthousiasme is onverminderd groot, maar ik heb geleerd te doseren. Soms helpt een simpel briefje op mijn scherm met daarop één woord: rust. Feedback op mijn verslag is om te leren en nog beter te worden. Mijn collega’s zijn de beste critici.”

‘Je proeft de sfeer, hoort het publiek’

Tijdens de Spelen leeft Van Dijk wekenlang in een alternatieve wereld. “Alles is strak georganiseerd, de beveiliging is streng en je mag alleen de routes volgen die voor je zijn uitgestippeld.”

Zijn voorkeur is om er fysiek bij te zijn in plaats van commentaar vanuit de studio. “Dan zie je meer dan de camera’s laten zien. Je proeft de sfeer, hoort het publiek. Dat maakt mijn verslag levendiger.”

Dit jaar is het voor Van Dijk extra bijzonder: ook bij de openings- en sluitingsceremonie wordt hij ingezet als verslaggever. Daarnaast kijkt hij uit naar de schaatswedstrijden die hij beurtelings met collega Herben Dijkstra verslaat.

“Tot de laatste minuut voor de wedstrijd bereid ik me voor. Dan gaat de knop om en vertel ik het verhaal. Dat blijft een fantastisch spel.”

Dirk Molenaar

 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Impressie van het plangebied van 'Waardse Weelde' in Haastrecht.
Nieuws 3 uur geleden
Waardse Weelde stap dichterbij: plan voor 120 woningen Haastrecht-Zuid verder uitgewerkt
Samen genieten van een warme maaltijd.
Nieuws 4 uur geleden
Nieuw: ‘eetcafé’ in de Oude Praktijk
Het terrein waar de McDonald’s moet komen.
Nieuws 4 uur geleden
McDonald’s langs N210 bij Krimpen aan den IJssel komt er vrijwel zeker
Afbeelding
Nieuws 6 uur geleden
Werkcentrum Midden-Holland houdt banenmarkt voor anderstalige werkzoekenden

Advertenties uit de krant

Bouwdag.
Nieuws 6 uur geleden
Gebruikers moeten uitwijken: De Drie Maenen tijdelijk dicht
Impressie van de nieuwe bedrijfsruimten.
advertorial 6 uur geleden
Start verkoop bedrijfsruimten Van Markenpark Lekkerkerk
Afbeelding
Nieuws 8 uur geleden
Bingo, hapjes en accordeonmuziek: senioren vermaken zich in Crimpenhof
Afbeelding
advertorial 8 uur geleden
De Weerd: complete ontzorging van slapen tot wonen
Afbeelding
Nieuws 9 uur geleden
Oasen houdt informatiebijeenkomsten over nieuwe drinkwaterwinning in Alblasserwaard en Krimpenerwaard

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen