
Truckrun Lopik doet ook Schoonhoven weer aan
NieuwsLopik/schoonhoven – Zaterdagmiddag 4 oktober is de zesde editie van de ‘Truckrun Lopik’. Het evenement staat garant voor spektakel en ontroering.
De bekende ‘zwaaiborden’ staan al langs de route met vermelding van de doorlooptijd van de vrachtwagens.
“Het rijden door de dorpen is altijd het leukst”, weet organisator Ruud Bos, eigenaar van Ruud Borst Transport BV in Lopik. “Het is geweldig dat mensen iedere keer de moeite nemen om de karavaan van vrachtwagens toe te zwaaien.”
Beproefd concept
Inmiddels is het voor Ruud een bekend draaiboek. Wat in 2019 voorzichtig begon als een mini-truckrun, is inmiddels uitgegroeid tot een beproefd concept.
“Met een vaste groep vrijwilligers regelen we alles voor die dag: de afstemming met de verzorgingshuizen, inschrijving, verkeersmaatregelen, noem maar op.”
Het feest begint zaterdagmiddag om 12.00 uur met het verzamelen op het Koning Willem-Alexanderplein in Lopik. De muzikale invulling tot aan het moment van vertrek om 14.00 uur wordt verzorgd door De Draadnagels en het Jeugdorkest, beide onderdeel van de Lopikse muziekvereniging Crescendo.
Leden van de vereniging verkopen op het plein loten ten bate van het nieuw te bouwen Muziekcentrum Crescendo Lopik (MCCL). Tot de oplevering oefenen de muzikanten tijdelijk in ’t Wilgegat in Willige Langerak.
Elektrische vrachtwagen
Ook dit jaar rijdt een volledig elektrische vrachtwagen mee. “Niemand merkt daar iets van”, grinnikt Ruud. “Het getoeter overstemt meestal het motorgeluid.”
Zelf gelooft hij in deze duurzame manier van vervoer. “Het is nu nog een dure aanschaf, maar uiteindelijk is dit goedkoper dan dieseltrucks. Een geheel CO2-vrije Truckrun, dat gaat een keer gebeuren.”
Groot feest
Zaterdag om 14.00 uur zet de stoet zich in beweging door de Lopikerwaard, met een doorkomst via Schoonhoven en Vlist. Bij terugkomst rond 16.00 uur op het Koning Willem-Alexanderplein treedt het Cabauwse Weteringkoor op, waarna muziekvereniging Crescendo de prijsuitreiking verzorgt van de eerder die dag verkochte loten.
“Mooi om telkens weer de verbinding te zien”, vat Ruud het gebeuren samen. “Een groot feest, van start tot finish.”
Dirk Molenaar























