Afbeelding
Foto: Marjolein Vink

Magische 26ste editie Oude Haven Concert in Schoonhoven: ‘Wat een avond!’

Nieuws

Schoonhoven – De Oude Haven in Schoonhoven was zaterdagavond het decor van één van de meest indrukwekkende edities van het Oude Haven Concert. Het was kwalitatief misschien wel de beste uitvoering in de 26-jarige geschiedenis van dit zomerse muziekevenement.

Met ruim 600 stoelen langs de kade, een sprookjesachtig decor en een programma vol topmusici was deze editie er één om in te lijsten. Al bij de inloop zat de toon goed. Terwijl het publiek haar plaats zocht op de kades, zorgde pianist Wouter van Lierop voor een warm welkom. 

Met zichtbaar plezier achter de vleugel bracht hij de eerste noten van de avond en toverde hij meteen een glimlach op de gezichten van de bezoekers.

Gevoelig, virtuoos en overtuigend

Daarna betrad het jonge muzikale duo Matthijs en Adinda van Delft het podium. Broer en zus lieten horen waarom ze al op jonge leeftijd de hoogste prijzen in de wacht sleepten bij het Prinses Christina Concours. Ze speelden stukken van Bartók, De Falla en Piazzolla’s Histoire du Tango. Hun spel op gitaar en viool was tegelijk gevoelig, virtuoos en overtuigend; het publiek luisterde ademloos.

Het internationaal gelauwerde Calefax Rietkwintet verraste met een breed palet aan eigen arrangementen, van Florence Beatrice Price en Bach via Sjostakovitsj tot Stevie Wonder. Vijf musici, het dubbele aan instrumenten, en een hele wereld aan klanken: de luisteraar kwam oren tekort.

Uniek samenspel van piano en mondharmonica

Vervolgens betraden Cor Bakker en Hermine Deurloo het podium. Zij betoverden meteen het publiek met ‘What a wonderful world’. Hun unieke samenspel van piano en mondharmonica zorgde voor een intieme en meeslepende sfeer. 

Het publiek was muisstil, terwijl zij vervolgens muziek van Toots Thielemans, maar ook eigen composities, tot leven brachten. Het stuk dat Hermine schreef voor haar zus, maakte evenveel indruk als de klassiekers.

Grande finale

De grande finale bracht alle musici samen. Met ‘I Got Rhythm’ van George Gershwin sloten zij de avond af in een bruisende samensmelting van stijlen en energie. Eerst Calefax samen met Cor en Hermine, daarna ook Matthijs en Adinda die een eigen solo kregen. Het meer dan tien minuten durende slotstuk was een feest van muzikaliteit en spelplezier, en een staande ovatie was hun beloning.

Ook de Afterglow op het Kazerneplein was een succes. Daar zorgde opnieuw Wouter van Lierop voor de muziek. Dit keer niet alleen achter de piano, maar ook zingend.

Zijn enthousiasme, moeiteloze spel – variërend van klassiek tot modern – en warme stem zorgden voor een intieme en feestelijke sfeer. Een kring van toeschouwers verzamelde zich om hem heen; er werd meegezongen en zelfs gedanst.

‘Alles viel op z’n plek’

Voorzitter Gregor Smeets van Stichting Schoonhoven Klassiek kijkt trots terug:

“Wat een avond! De magie van de Oude Haven, het topniveau van de musici, de aandacht van het publiek: alles viel dit jaar op zijn plek. Dit is precies waarom we al 26 jaar met hart en ziel dit concert organiseren. Nogmaals dank aan allen die dit helpen mogelijk te maken!”

Wie ook geniet van deze concerten aan de Oude Haven en het evenement een warm hart toedraagt, kan zich aanmelden als sponsor (bedrijven en ondernemers) of Vriend (particulieren) via www.schoonhovenklassiek.nl. Ook zijn vrijwilligers altijd welkom.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Daniëlle in het Veld kreeg toestemming om met de auto de brug over te gaan en afscheid te nemen van haar moeder.
Nieuws 5 uur geleden
Uitzondering op Algerabrug maakt laatste afscheid mogelijk: ‘eeuwig dankbaar’
Schuagt-bedrijfsleider Mark Nederlof geniet van een topseizoen.
Nieuws 9 uur geleden
Mark Nederlof van zwembad Schuagt: ‘Dit seizoen breekt alle records’
Afbeelding
Nieuws 11 uur geleden
Weer tentdiensten tijdens Straatwroeterskamp in Bergambacht
Afbeelding
Sport 11 uur geleden
Scheidsrechtersvereniging geeft uitleg over nieuwe voetbalspelregels

Advertenties uit de krant

Het Dutch String Collective luistert het 27ste Oude Haven Concert op.
Nieuws 11 uur geleden
Topmusici maken opwachting tijdens 27ste editie Oude Haven Concert
Foto: www.123rf.com
Nieuws 13 uur geleden
Heel de Waard Bakt: wie is de beste amateurbakker van de Krimpenerwaard?
Afbeelding
Sport 14 uur geleden
TC Berkenwoude telt af naar 20ste Kia Open Dubbeltoernooi
Afbeelding
Nieuws 13 aug, 12:58
Inrijverbod polderwegen Krimpenerwaard tijdelijk opgeheven
The Early Beatles
Nieuws 13 aug, 12:45
The Early Beatles openen seizoen in Het Kwartier

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen