
‘Schuagt’ maakt zich op voor nieuw zwemseizoen: ‘Bezoekers waarderen de gemoedelijkheid’
Nieuws 4.850 keer gelezenLEKKERKERK • Vanaf maandag 28 april is het verwarmde openluchtzwembad Schuagt - gelegen in een mooie en natuurlijke omgeving aan de Lek tussen Lekkerkerk en Krimpen aan de Lek - weer open.
Bedrijfsleider Mark Nederlof kijkt tevreden terug op de afgelopen jaren. “De bezoekersaantallen nemen ondanks de soms wat tegenvallende zomers alleen maar toe. Niet alleen inwoners van Krimpen aan de Lek en Lekkerkerk komen hier zwemmen: we zien bezoekers uit de hele regio. Dit geldt zeker voor de banenzwemmers. Ook uit Rotterdam hebben we al diverse aanvragen voor een abonnement ontvangen. Ik ben zeer tevreden over en blij met deze groei.”
Onderhoud
Ook dit seizoen worden er dagelijks veel scholieren ingezet. Voor de kassa, de horeca en het toezicht is de bemensing rond. Er zijn altijd medewerkers aanwezig die de benodigde diploma’s hebben zoals voor EHBO, BHV en lifeguard. “We willen hiermee ook investeren in ons personeel. Het waarborgt een zekere continuïteit. De afgelopen maanden is er veel onderhoud verricht. Vrijwilliger Bep Hendriks is hierbij niet meer weg te denken. Ongelooflijk wat deze zeer complete onderhoudsman al die jaren voor dit zwembad heeft gedaan. Ook in de afgelopen weken was hij weer volop bezig met allerlei klussen. Met het (dagelijks) bestuur zijn de lijntjes kort. Heel prettig, want er komt heel wat bij kijken, zoals de strengere milieu- en veiligheidseisen.”
Ligweide
Ruim tien jaar geleden moest het zwembad een deel van de ligweide afstaan aan Oasen, omdat er een nieuwe waterleiding onder de Lek werd aangelegd. Het bestuur onderhandelt nu al enig tijd met het waterbedrijf om het destijds afgestane stuk weer terug te krijgen. “We hopen op korte termijn hierover positief nieuws te ontvangen”, vertelt Mark. “Gezien de toegenomen drukte heel belangrijk.”
Energiebesparing
Het zwembad is inmiddels voorzien van zonnepanelen, nieuwe circulatiepompen in de machinekamer, zonnecollectoren, een warmtewisselaar voor het verwarmen van het water én nieuwe bodems. Deze voelen niet alleen prettiger aan, maar zorgen ook voor energiebesparing. “Van de gemeente ontvangen we elk jaar subsidie, maar zonder de opbrengst van de zeer redelijk geprijsde horeca en toegangsbewijzen, de opbrengst van allerlei activiteiten en niet te vergeten de steun van diverse lokale sponsors zouden we ons hoofd niet boven water kunnen houden”, geeft de bedrijfsleider aan.
Zoals gebruikelijk staan er naast het reguliere zwemmen diverse activiteiten op het programma. Zoals sport- en spelmiddagen voor scholen en de steeds populairder wordende zwemvierdaagse. “Bezoekers waarderen de gemoedelijkheid van dit zwembad, daar zijn we trots op”, besluit een enthousiaste Mark.
Tot en met 29 april kan nog worden geprofiteerd van de lagere abonnementsprijzen in de voorverkoop: www.zwembadschuagt.nl.
Sicco Kooistra






















