
Politiek verrast: ‘Algerabrug eerst in goede staat, nu prioriteit vervanging’
NieuwsKRIMPEN A/D IJSSEL • Vanuit de politiek wordt verbaasd gereageerd op het nieuws dat de Algerabrug op de lijst staat van bruggen die versneld vervangen moeten worden. Leefbaar Krimpen en de beide VVD-fracties (in Krimpen en Krimpenerwaard) hekelen de gebrekkige communicatie hierover: ‘we voelen ons, net als inwoners en ondernemers in Krimpen en de Krimpenerwaard’, uiterst verrast.
De Algerabrug is een van de dertien bruggen en viaducten die Rijkswaterstaat als prioriteit aanwijst voor vervanging. Hoewel de huidige staalconstructie geen ‘acuut veiligheidsrisico’ vormt, houdt Rijkswaterstaat de brug nauwlettend in de gaten. Aanleiding is een incident in Duitsland, waar in september 2024 een brug in Dresden instortte.
Rijkswaterstaat concludeert uit onderzoek dat de veiligheid van de Algerabrug momenteel niet in gevaar is. Toch komt de brug op de lijst van bruggen en viaducten die ‘met prioriteit’ vervangen gaan worden, omdat het toegepaste staal mogelijk gevoelig is voor waterstofverbrossing. Verdere inspecties volgen.
‘Haaks op eerdere uitspraken Rijkswaterstaat’
Deze nieuwe inschatting staat haaks op eerdere uitspraken van Rijkswaterstaat, stellen raadsleden Daniël Ratzon en Jeffrey van der Elst (Leefbaar Krimpen) en Sharon Tollenaar (VVD): “Tot voor kort werd gesteld dat de brug in goede staat verkeert en pas in 2040 groot onderhoud nodig heeft, waarbij in 2026 de brug wel lange tijd wordt afgesloten voor renovatie van de staal- en houtconstructie van de klep. Nu zou er mogelijk binnen vijf jaar een geheel nieuwe brug moeten komen.”
Beide partijen vragen het college van B&W om Rijkswaterstaat om ‘volledige transparantie’ te verzoeken. “Inwoners en ondernemers verdienen duidelijkheid over de toekomst van deze essentiële verbinding.”
Ook Stem van Krimpen reageert kritisch en wil weten wat dit alles voor gevolgen heeft voor de onderhoudsplannen in 2026 en 2040. De partij roept de wethouder op dit met Rijkswaterstaat te bespreken. “Niet alleen voor de brug, maar ook voor de Stormvloedkering is dit van belang.”
‘Onrust, overlast en schade beperken’
Marco Oudshoorn (VVD Krimpenerwaard) vraagt zich af welke ‘proactieve rol’ het Krimpenerwaards college voor zichzelf ziet bij Rijkswaterstaat om de ‘dreigende onrust, overlast en economische schade voor de hele Krimpenerwaard zoveel mogelijk te beperken’.
Vervolgens: “Is het niet onlogisch om in 2026 de brug te renoveren, gezien de grote overlast voor inwoners en economische schade voor ondernemers, terwijl de brug enkele jaren later alsnog volledig vervangen moet worden? Hoe beoordeelt het college deze nieuwe situatie en op welke manier worden inwoners en ondernemers hier actief bij betrokken?”
















