
Krimpense Winterfair biedt kerstplezier voor iedereen
Nieuws 2.392 keer gelezenKRIMPEN A/D IJSSEL • Het Raadhuisplein in Krimpen aan den IJssel wordt opnieuw omgetoverd tot Kerstplein. Op zaterdag 14 december vindt de derde editie van de Winterfair plaats.
Het plein tussen het raadhuis en winkelcentrum Crimpenhof vult zich opnieuw met tal van kerstkraampjes, winterse spelletjes voor kinderen en sfeervol entertainment. “We gaan weer voor een topeditie, net zoals de voorgaande twee keer”, zegt wethouder Kirsten Jaarsma enthousiast.
Ontmoetingsplek
De Winterfair wordt opnieuw georganiseerd door de gemeente Krimpen aan den IJssel. Jaarsma spreekt vol warmte over het evenement: “Het is een mooie plek waar Krimpenaren, maar zeker ook mensen van buitenaf, samen kunnen komen. Je ontmoet er bijvoorbeeld mensen die je een tijd niet hebt gezien of gesproken. Die gezelligheid en saamhorigheid is belangrijk, zeker in deze rare tijd, met alle ellende die zich over de wereld afspeelt.”
Met enkele duizenden bezoekers de twee voorgaande keren is de Winterfair inmiddels uitgegroeid tot een vaste waarde in de feestmaand december binnen het Krimpense evenementenaanbod. “Krimpen is als groot dorp dol op braderieën en markten”, vertelt de wethouder. “Daarom slaat dit evenement zo goed aan.”
Meer kramen
Dit jaar wordt het plein aangekleed met 35 kramen. “Dat zijn er elf meer dan vorig jaar”, zegt Jaarsma. “Het aanbod is breed en gevarieerd. Naast ondernemers zijn er ook particulieren die hun handgemaakte kerstspulletjes aanbieden, zoals kaarsen, kransen en andere decoraties. De Wereldwinkel is eveneens aanwezig. Daarnaast verwelkomen we maatschappelijke partners zoals Krimpen Duurzaam, voor hulp bij verduurzamen, en Krimpen Geldwijzer, die advies en voorlichting geeft over geldzorgen. Ook een promotieteam van het Krimpen Ontmoetfonds is aanwezig. Met dit fonds kunnen Krimpenaren initiatieven indienen om elkaar op nieuwe plekken en momenten te ontmoeten.”
Dans- en muziekoptredens
Het foodplein van de Winterfair biedt opnieuw een keur aan ‘wereldse smaken’. Jaarsma somt op: “Thais, Italiaans, Surinaams, maar ook wafels, patat en andere snacks worden gebakken. En vergeet natuurlijk de glühwein en oliebollen niet. Op het overdekte terras kan iedereen gezellig wat eten of drinken. Op het podium zijn de hele dag door optredens van muziekschool Krimpen, dansschool My Move, Krimpenerwaard Danst en de vaste band Off Time. Muziekschool Krimpen stelt speciaal voor de Winterfair een kinderkoor samen met leerlingen van alle basisscholen in Krimpen.”
De wethouder is blij met de samenwerking met winkelcentrum Crimpenhof. “Mensen die de fair bezoeken, stappen vaak ook even het winkelcentrum in om bijvoorbeeld wat boodschappen te doen of toch maar een kerstrui aan te schaffen. Deze dag wordt er in het overdekte winkelcentrum ook het een en ander georganiseerd, aansluitend op de fair. Het plein wordt verder aangekleed met wenslampionnen die door de Crimpenhof worden verkocht voor twee Krimpense goede doelen: de Voedselbank en de Belbus. Op de fair wordt de opbrengst van de lampionnenverkoop bekendgemaakt.”
Bandenbaan
Misschien wel de grootste publiekstrekker, zeker voor kinderen, is het spellencircuit. Jaarsma: “De absolute topattractie is dit jaar de Tube Slide, een helling waar kinderen in banden vanaf kunnen roetsen. Daarnaast zijn er curling, een springkussen en spellen zoals sneeuwballen gooien, pinguïns voeren - geen echte! - en basketbal. Kinderen kunnen voor de spelletjes een stempelkaart afhalen. Een volle kaart levert een traktatie op in de Crimpenhof. Voor het maken van een leuke foto kunnen bezoekers overigens plaatsnemen in een skigondel.”
Voor het bemannen van de verschillende spelletjes worden nog vrijwilligers gezocht, benadrukt de wethouder. Gegadigden kunnen zich melden via communicatie@krimpenaandenijssel.nl.
De Winterfair is te bezoeken tussen 11.00 en 17.00 uur. De opening wordt verricht door wethouder Kirsten Jaarsma samen met een kinderkoor. “Ik ga me de komende dagen nog maar even verdiepen in alle liedteksten, zodat ik straks mee kan zingen”, sluit ze lachend af.






















