• Het Gemaal in Haastrecht.
• Het Gemaal in Haastrecht.

Bestuur Gemaal Haastrecht opgelucht: ‘Het dak kan eraf’

Nieuws 1.458 keer gelezen

HAASTRECHT • Het bestuur van Gemaal De Hooge Boezem achter Haastrecht maakt bekend dat eind januari 2025 wordt gestart met de noodzakelijke restauratie van het dak en verduurzaming van het monumentale pand uit 1872. De financiering hiervoor is rond. 

Een onderdeel daarvan was de actie om voor 5 euro een dakpan te adopteren. Dat leverde tot nu toe 8.237 euro op. Uitgaande van gemiddeld twee à drie dakpannen hebben enkele honderden sympathisanten hieraan bijgedragen. 

‘We voelen ons gedragen door achterban’ 

De subsidieaanvraag bij de provincie Zuid-Holland is inmiddels ook gehonoreerd en tevens zijn giften ontvangen van fondsen en instellingen. 

Toch was het tot voor enkele maanden geleden nog onduidelijk of begin 2025 het dak van het Gemaal er daadwerkelijk af zou kunnen, meldt het bestuur: ‘Het resterende begrotingstekort werd echter in zes weken tijd opgelost omdat vrijwilligers, vrienden maar ook sympathisanten bereid bleken een lening van 1.000 euro of een veelvoud daarvan met het stichtingsbestuur af te sluiten’.

De Monumentenwacht heeft Gemaal De Hooge Boezem geadviseerd om het dak, dat in slechte staat is, zo snel mogelijk te renoveren. Daarbij moeten onder andere de dakpannen gedeeltelijk worden vernieuwd en vastgezet. Ook de houtconstructies zijn aan vernieuwing toe en de kap moet worden geïsoleerd.

Renovatie duurt enkele maanden

Eind januari start de firma Versluis en Spelt uit Polsbroek met de werkzaamheden. Naar verwachting zullen deze in april 2025 klaar zijn. 

Eind dit jaar wordt besloten wanneer het gemaal in het nieuwe jaar weer open zal gaan. 

Het bestuur hierover: ‘De betrokkenen doen er alles aan om de renovatie zo kort mogelijk na de gebruikelijke openingsdatum af te ronden. We hopen bezoekers in het nieuwe seizoen dan ook weer snel te ontvangen in het dan toekomstbestendige monument aan de Hoogstraat 31’.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Sport 1 uur geleden
Spirit Vrouwen laten zege liggen in laatste thuisduel met ARC
Afbeelding
Sport 1 uur geleden
Team J1 BC Ouderkerk naar landelijke finale
Afbeelding
Sport 2 uur geleden
Duizend lopers nemen deel aan zonnige SilvercityRun in Schoonhoven
Afbeelding
Sport 3 uur geleden
Mannen 1 BC Shuttlek naar NK voor competitieteams

Advertenties uit de krant

Tessa Kramer.
Sport 3 uur geleden
Tessa Kramer staat meteen op scherp bij opening polsstokverspringseizoen
Volleybal,
Sport 3 uur geleden
Volleybal: Lek en IJssel onderuit in bekerfinale
Afbeelding
foto’s 8 uur geleden
Moederdagbraderie en korenfestival zorgen voor drukte in Lekkerkerk
Mels de Kievit achter de microfoon, in de jurybus, tijdens d wielerronde van Lekkerkerk.
Sport 10 uur geleden
Speaker Mels de Kievit speelde het spel mee in Ronde van Lekkerkerk: ‘Deed er nog een schepje bovenop’
Afbeelding
Sport 12 uur geleden
Stolwijk en Lekkerkerk in evenwicht

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen