• Het jubilerende echtpaar met burgemeester Hans Beenakker.
• Het jubilerende echtpaar met burgemeester Hans Beenakker. Foto: John Wijntjes

Arie en Magda Snoek: nog volop actief

Nieuws

BERGAMBACHT • Arie en Magda Snoek uit Bergambacht waren op dinsdag 15 oktober 60 jaar getrouwd en vierden deze heugelijke gebeurtenis met familie en vrienden. Het bezoek van burgemeester Hans Beenakker stelden de jubilarissen erg op prijs. 

De echtelieden kennen elkaar al veel langer. Zij groeiden beiden op in de Benedenberg. De echte vonk tussen Arie en Magda sloeg over in het Lekkerkerkse uitgaansleven. Amicitia stond in de zestiger jaren van de vorige eeuw bekend als de Shop, waar menig pril liefdesgeluk ontsprong. 

‘Ik had al langere tijd een oogje op haar’

“Ik had al langere tijd een oogje op mijn buurmeisje Magda de Vos, die drie jaar jonger is dan ik,” vertelt Arie Snoek (81) met een nog steeds verliefde blik. 

“Met een vriendengroep gingen we vaak op stap. Toen de tijd rijp was, kregen we verkering. We zijn op jonge leeftijd getrouwd en gingen wonen op de monumentale boerderij van mijn ouders. Er kwamen drie kinderen: twee zoons en een dochter. We verzorgden 80 koeien en maakten kaas die we verkochten in Gouda, toen er nog een kaasmarkt op de Markt was. Het was hard werken in die tijd. Bovendien vroeg onze boerderij uit 1680 veel onderhoud. Mijn vrouw en ik hebben veel ‘vrijwilligerswerk’ gestoken in het onderhoud van het rijksmonument.”

‘Later maakten we veel reizen’

Tijd om ’s zomers op vakantie te gaan was er niet. In de winter trok het echtpaar Snoek er wel op uit. 

“Een gesubsidieerde boerenhulp hield het bedrijf draaiende”, vervolgt Arie lachend. “De overheid vond dat hardwerkende agrariërs ook recht hadden op vakantie, haha. Dat is nu anders. Later maakten we veel reizen toen onze kinderen groter waren. We bezochten bijna alle landen in Europa en daarnaast Canada, Zuid-Afrika en Jordanië. De bedoeling was dat onze oudste zoon de boerderij zou overnemen. Hij vond echter een lieve vrouw in de Wieringermeer en heeft daar nu een akkerbouwbedrijf. Ik stopte op mijn 69ste als boer en verkocht het land. Kort daarna liet ik een nieuw huis bouwen naast de boerderij, waarin mijn jongste zoon nu woont. Actief zijn we nog volop.”

‘Er is genoeg tijd voor leuke dingen’

Het tuinonderhoud is in goede handen bij Magda. 

“Er blijft genoeg tijd over voor andere leuke dingen,” zegt ze. “We spelen bridge in Stolwijk en Berkenwoude. We ervaren dat dit kaartspel goed is voor ons brein. De vriendengroep van ruim 60 jaar geleden hebben we nog steeds en we genieten van onze kinderen en kleinkinderen. Binnenkort worden we overgrootouders. Fantastisch toch.”

Wim Kroone

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 29 minuten geleden
Rommelmarkt Stolwijk levert kleine 12.000 euro op voor kerkonderhoud
Afbeelding
foto’s 11 uur geleden
Ruim 700 wandelaars trotseren hitte tijdens avondvierdaagse in Schoonhoven: ‘Heel veel verzoeken voor kortere afstand’
Tessa van Sterkenburg.
interview #trotsopdeboer 11 uur geleden
Agrifotograaf Tessa van Sterkenburg combineert werk als boerin met fotografie
Afbeelding
112 11 uur geleden
Kindje van twee bevrijd uit oververhitte auto in Krimpen aan den IJssel

Advertenties uit de krant

Afbeelding
video/foto’s 12 uur geleden
Jubileumeditie Zwemvierdaagse in Haastrecht: vijftig keer en Mieke was er alle keren bij
Afbeelding
Nieuws 12 uur geleden
Van landbouwgrond tot natuurgebied in Krimpenerwaard: jarenlange stress en onzekerheid bij boeren
De gekantelde vrachtwagen.
update 19 jun, 16:31
Vrachtwagen gekanteld op N210 bij Krimpen aan de Lek
Marjolein Vink namens Bibliotheek Krimpenerwaard: ‘Iedereen kent wel mensen die moeite hebben met taal, rekenen of de computer’.
Nieuws 19 jun, 16:00
‘Zie jij het?’ vraagt aandacht voor mensen die moeite hebben met taal en computer
Vlnr: Jasper Hoek (directeur DUS bv), Martin van Cappellen (bedrijfsleider Van Wijnen Stolwijk) en Mira Groeneveld (projectleider Bouwcollege Wielewaal).
Zakelijk 19 jun, 15:37
DUS bv uit Schoonhoven stapt in Bouwcollege Wielewaal

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen