• Henk en Rina Blom met presentatrice Martine van Os.
• Henk en Rina Blom met presentatrice Martine van Os.

Schoonhovenaren te zien in ‘We zijn er Bijna’

Nieuws 6.952 keer gelezen

SCHOONHOVEN • Het Schoonhovense echtpaar Henk en Rina Blom werkte dit voorjaar mee aan het MAX tv-programma ‘We zijn er Bijna!’.

Je boekt nietsvermoedend een groepsvakantie. Tot plots het bericht volgt dat tijdens de reis opnamen gemaakt worden voor het populaire tv-programma ‘We zijn er Bijna!’. 

“Ik was eerst best een beetje huiverig”, vertelt Rina (69). “Henk (71) daarentegen vond het direct leuk.”

‘Heerlijk dat alles geregeld is’

Deelnemers aan het programma zijn gevolgd van camping tot camping, tijdens een reis door Spanje en Portugal. 

“Vroeger hebben wij veel gekampeerd”, onderbouwt Henk zijn voorliefde voor deze vorm van vakantie. “In mijn jeugd gingen we naar campings in Duitsland en Oostenrijk.” 

Rina houdt ook van kamperen. “Vanaf mijn achttiende jaar ging ik erop uit met de tent. Later ging ik met de kinderen vaak op vakantie met de caravan.”

Het besluit om met een groepsreis op pad te gaan, is voor beiden een weloverwogen keuze. “Heerlijk dat alles geregeld is, je hoeft nergens aan te denken”, vindt Henk. “Je reist naar verschillende plaatsen met je eigen caravan of camper. Daarmee heb je je eigen plekje, maar toch veel contact onderling met andere deelnemers. De groepsleider organiseert meerdere excursies, zo zie je veel van de omgeving.” 

Rina deelt deze mening: “Ik wil niet altijd bezig zijn met uitzoeken wat er te doen en te bezichtigen is.”

‘In het begin was het best spannend’

Het echtpaar is positief over de begeleiding vanuit MAX. 

Rina: “Het was heel laagdrempelig. Buiten de draaiuren kwamen de cameramensen regelmatig een praatje maken. Dat is hun kracht, een band opbouwen met de deelnemers. In het begin was het best spannend, je bent het niet gewend te praten voor de camera.”

De gezelligheid, uitstapjes en de activiteiten op de camping zijn de rode draad door het programma. Daarnaast zijn er serieuze gesprekken gevoerd. Zo wordt in aflevering twee Rina en Henk gevraagd hoe ze elkaar ontmoet hebben. Openhartig vertellen ze in de uitzending hoe dit is verlopen, allebei na een minder fijne periode in hun leven.

‘Ongelooflijk hoeveel reacties we hebben gehad’

Direct na de eerste uitzending stroomden de reacties binnen. “Ongelooflijk hoeveel mensen ons zagen op tv”, reageren beiden nog enigszins verbouwereerd. “Wij kijken terug op een ontzettend mooie reis, prachtige natuur. Gezellig met z’n allen op pad.” 

Een goede klik was er met presentatrice Martine van Os. “Haar voorvaderen waren in Schoonhoven zilversmeden. Dat schept dan toch een beetje een band”, besluit Rina het gesprek.

‘We zijn er Bijna’

In zes afleveringen zijn de belevenissen en avonturen te zien van Nederlandse vakantiegangers. In groepsverband reizen zij met caravan of camper van camping naar camping, ditmaal door Spanje en Portugal. Presentatrice Martine van Os reist mee en maakt de kijkers deelgenoot van alle lief en leed.

Tot begin oktober op dinsdagavond, NPO1, om 20.30 uur.

Dirk Molenaar

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Loes Ambrosius (links) en Loes Verton van Buurtgroen Krimpenrwaard.
Nieuws 22 uur geleden
Eerste Geveltuintjesfestival aan Sint Eloystraat Schoonhoven: ‘Mooier, maar ook socialer’
Afbeelding
Nieuws 22 uur geleden
Authentieke rock-’n-roll met The Wieners in Theater Concordia Haastrecht
Afbeelding
Nieuws gisteren
Campagne helpt 55-plussers in Krimpen en Capelle nadenken over woontoekomst
Afbeelding
Sport gisteren
Anna van der Breggen last minute naar Ronde van Lekkerkerk

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws gisteren
Lente-editie Oogst- & Streekmarkt ‘Proef de Krimpenerwaard’ bij Streekmuseum Krimpenerwaard
Afbeelding
Nieuws 13 mei, 11:39
Wandelsportvereniging Op Stap organiseert 47e avondvierdaagse in Lekkerkerk
Afbeelding
Nieuws 13 mei, 10:57
Schoonhovense country-coverband Chickadee stopt: nog één keer Kampvuur Sing-along
Afbeelding
Sport 13 mei, 09:35
Wielerronde van Lekkerkerk staat als een huis: ‘Weer sterk veld’
Afbeelding
Nieuws 13 mei, 09:23
Oplichters actief in Lekkerkerk met schoonmaak- en onderhoudsklusjes

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen