
Openluchtzwembad Schuagt hoopt op topseizoen
Nieuws 2.394 keer gelezenLEKKERKERK • Openluchtbad Schuagt opent zaterdag 29 april de poort voor een nieuw seizoen. “We hopen op een mooie zwemzomer.”
Beheerder Mark Nederlof is deze dagen druk in de weer om het zwembad in gereedheid te brengen. Op deze zonnige aprildag is hij juist bezig om een nieuwe drankkoeling de kiosk in te zeulen. “Kun je effe een tilletje geven?”, klinkt het van achter de hoge kast. Met wat kantelen gaat ‘ie vervolgens net door de deur. “Zo die staat binnen, koffie dan maar?”.
Een blik over het ruime terrein aan de dijk tussen Lekkerkerk en Krimpen aan de Lek laat zien dat het grote 50 meter bassin - met de bekende ‘hoge’ en ‘lage’ duikplank - nu nog leeg is. Evenzo het ondiepere speelbad en het peuterbad.
Warmtewisselaar
Nederlof: “19 april zetten we de kraan open. Binnen vier dagen is alles dan gevuld met in totaal een miljoen liter water. Om het vervolgens op 20 graden te krijgen en houden, staan de ketels in de machinekamer flink te horren. Met de huidige gasprijs wacht ons zo een kostenstijging van rond de 50.000 euro. Om dat enigszins op te kunnen vangen moet je heel wat abonnementen en losse zwemkaartjes verkopen. Als verduurzaming gaan we daarom nu over op een warmtewisselaar op zonnepanelen om het water op temperatuur te houden.” Over abonnementen gesproken: “Er zijn er al 225 aangevraagd voor dit seizoen, zowel individueel als voor gezinnen.”
Nederlof is sinds 2019 werkzaam als bedrijfsleider bij het uit 1930 daterende openluchtbad. “We zijn in totaal met 25 medewerkers”, geeft hij aan. “Vrijwilligers en vaste seizoenskrachten, waaronder veel scholieren. Op een mooie zomerdag met topdrukte, heb je zo al tien man rond het bad nodig om alles in de gaten te houden. Tel daarbij op het bemannen van de kiosk en de kassa.”
Nederlof is duidelijk van het type ‘aanpakken’. “Je moet blijven vernieuwen, dus pakken we elk jaar wel wat aan. Zo is het ‘eerste bad’ nu geheel van een egale betonnen vloer voorzien. Dat scheelt vast een hoop kapotte kindertenen, want voorheen lagen er tegels met van die scherpe randen op de bodem.”
Zwemdisco
Voor het nieuwe seizoen heeft Schuagt weer veel in petto. “We maken van elke dag een zwemfeestje. Er gaat dan ook geen dag voorbij zonder een leuke activiteit op het programma. Van een lange-matten-race, een bommetjes-wedstrijd tot een opblaasbandendag of een zwemdisco. Kinderen moeten hier met een lach op hun gezicht de deur uitstappen. Ook schoolsportdagen staan weer op de kalender en ‘s morgens vroeg is er het bekende banenzwemmen, voor inmiddels zo’n 100 vaste klanten.”
Alles staat of valt natuurlijk met het weer, weet Nederlof als geen ander. “Dus we hopen weer op een topseizoen met veel zonneschijn en hoge bezoekersaantallen.”






















