Gekakel op schoolpleinen obs Kortland
AlgemeenKRIMPEN A/D IJSSEL • Leerlingen van de Krimpense openbare basisschool Kortland hebben er sinds deze week een extra taak bij: het verzorgen van de tien ‘schoolkippen’.
Op het plein van de centrumlocatie is woensdag ‘Villa Kakelbont’, het hok waar vijf kippen in verblijven, officieel in gebruik genomen. Die moeten duidelijk wennen aan hun nieuwe onderkomen. Ze tokken en fladderen wat in hun hok, maar laten zich (nog) niet zien. Namen hebben de kippen niet. “Die mogen de kinderen verzinnen”, vertelt leerkracht Nicolet Nijhuis. “Er staat een doos in de school waar ze een briefje in kunnen gooien met suggesties.”
Op het plein van de schoollocatie aan de Ouverturelaan staat ook een kippenhok, met evenzoveel kippen. “Onze leerlingen gaan ze verzorgen”, zegt Nijhuis. “We hebben daarom een ‘kippenwacht’ opgezet. Elke week gaat een groepje leerlingen kijken of er nog genoeg voer en water is en of ze misschien eitjes hebben gelegd. Leuk en leerzaam.”
Kerstkaartenactie
De aanschaf van de twee hokken was mogelijk dankzij de kerstkaartenactie die vorig jaar werd gehouden op school. Leerlingen wisten met de verkoop van hun eigen gemaakte kaarten ruim 3.600 euro op te halen.
Een vrijwilliger van de stichting KiKa kreeg woensdag een cheque van 1.817,36 euro uitgereikt. De andere helft van de opbrengst is besteed aan het 'vergroenen' van de twee schoolpleinen. “We willen af van die grijze tegelmassa", legt Nijhuis uit. "Daarom leggen we op beide locaties een schooltuin aan waar we kinderen kennis laten maken met alles wat groeit en bloeit. De twee kippenhokken passen ook prima in de nieuwe inrichting."
De school is nog op zoek naar tuingereedschap (schepjes en harkjes) en zaadjes om de tuinen vorm te geven.






















