• De officiële start van de bouw van de woningen.
• De officiële start van de bouw van de woningen. Foto: John Wijntjes

Groen Wonen Vlist start bouw energiezuinige woningen Frans Halsstraat Stolwijk

Algemeen

STOLWIJK • Woningbouwvereniging Groen Wonen Vlist gaat twaalf nieuwe beneden- en bovenwoningen bouwen in de Frans Halsstraat te Stolwijk. De woningen worden niet aangesloten op het aardgasnetwerk en zijn energiezuinig dankzij warmtepompen en extra zonnepanelen.

De oude woningen zijn inmiddels gesloopt en de heipalen zijn de grond in gedraaid. Donderdagochtend startte aannemer Plegt-Vos officieel met de bouw. Daar was een feestelijke opening met meer dan honderd aanwezigen aan gekoppeld. 

A-label
Het project in de Frans Halsstraat is de eerste van een reeks, die er voor moet zorgen dat in 2030 alle 1.100 woningen in Haastrecht, Stolwijk en Vlist, die woningbouwvereniging Groen Wonen Vlist in beheer heeft, gemiddeld het energiezuinige A-label verkrijgen. Dertig onder- en bovenwoningen in de Rembrandtlaan worden in de maanden september en oktober gesloopt en vervangen door veertig wooneenheden.

“Voor de Kerst start de bouw,” zegt Gerwin Kamps, directeur-bestuurder van Groen Wonen Vlist. “Rond de bouwvakvakantie in 2024 is het project klaar. Eind dit jaar begint ook de bouw van rond de 27 woningen aan de Hoflaan, op de locatie waar de oude brandweerkazerne stond. 

Vernieuwing
Gerwin Kamps is sinds 1 juni 2021 in dienst van Groen Wonen Vlist, die in 2010 tot stand kwam na een fusie van de woningbouwverenigingen Haastrecht en Stolwijk. “Er ontstond een beherende organisatie, die te weinig zichtbaar was,” aldus Kamps. “Ik ben meer van de ontwikkeling en vernieuwing. Met tien medewerkers vormen we een hecht team. We zetten onder meer in op duurzaamheid en het bevorderen van de samenwerking tussen belanghebbende partijen.”

In het werkgebied van Groen Wonen Vlist zijn te weinig betaalbare huurwoningen. Twee- à driehonderd reacties op een eengezinswoning is niet meer ongebruikelijk. Om die te bouwen is grond nodig. “Met de gemeente Krimpenerwaard zijn wij in overleg om die te verkrijgen,” vervolgt hij. “Grondbezitters kiezen echter vaak voor een commerciële partij en dan staan wij buitenspel. Financieel zijn we gezond. Om wat aan de hoge huren te doen, verlagen we per 1 juli de maandelijkse huur van bewoners, die tot 120% van het sociaal minimum als inkomen hebben, tot maximaal 550 euro.”

Verduurzamen
De komende vijf jaar laat Groen Wonen Vlist 400 woningen verduurzamen. Er zijn er in 2020-2022 al meer dan honderd aan de beurt geweest. Tevens wordt ingezet op de doorstroming van senioren, die nu nog alleen in een eengezinswoning wonen.

“Voor deze groep moeten meer seniorenwoningen komen”, besluit Kamps. “Als dat lukt, kunnen we de wachttijden voor het verkrijgen van een woning verlagen. Voor de twaalf nieuwe woningen in de Frans Halsstraat komen vijf voormalige bewoners in aanmerking. Vier bewoners van de huidige Rembrandtlaan hebben aangegeven daarheen te willen verhuizen. Voor de drie overige wooneenheden is al genoeg animo. Op de website www.wonenindekrimpenerwaard.nl kunnen belangstellenden zich aanmelden voor een nieuwe of bestaande (beschikbaar komende) woning.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 8 uur geleden
De Waardrenner voert fietsers door de Biesbosch
Carla en Marco springen bij in de keuken. Tiendhove is er blij mee.
Nieuws 8 uur geleden
Vrijwilligers helpen (extra) handje in Tiendhove tijdens brugafsluiting
Afbeelding
Nieuws 9 uur geleden
Muziekfabriek: Beth & Flo brengen klassieke muziek met humor tot leven
Daniëlle in het Veld kreeg toestemming om met de auto de brug over te gaan en afscheid te nemen van haar moeder.
Nieuws gisteren
Uitzondering op Algerabrug maakt laatste afscheid mogelijk: ‘eeuwig dankbaar’

Advertenties uit de krant

Schuagt-bedrijfsleider Mark Nederlof geniet van een topseizoen.
Nieuws 14 aug, 14:36
Mark Nederlof van zwembad Schuagt: ‘Dit seizoen breekt alle records’
Afbeelding
Nieuws 14 aug, 12:52
Weer tentdiensten tijdens Straatwroeterskamp in Bergambacht
Afbeelding
Sport 14 aug, 12:44
Scheidsrechtersvereniging geeft uitleg over nieuwe voetbalspelregels
Het Dutch String Collective luistert het 27ste Oude Haven Concert op.
Nieuws 14 aug, 12:15
Topmusici maken opwachting tijdens 27ste editie Oude Haven Concert
Foto: www.123rf.com
Nieuws 14 aug, 10:13
Heel de Waard Bakt: wie is de beste amateurbakker van de Krimpenerwaard?

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen