• Het schilderij van Breeje Hendrick is terug, vernieuwd en wel.
• Het schilderij van Breeje Hendrick is terug, vernieuwd en wel. Foto: Jan Timmer

Breeje Hendrick is terug op z'n plek in Lekkerkerk

Algemeen

LEKKERKERK • Het schilderij van 'Breeje' Hendrick van der Graaf is terug van weggeweest. Donderdagochtend werd de nieuwe versie van het kunstwerk onthuld in het plantsoentje tussen de naar de beroemde Lekkerkerker genoemde zorgcentrum en de bibliotheek.

De Historische Vereniging 'Lekkerkerk door de Tijd' speelde een belangrijke rol bij het project. "Tien jaar geleden werd het originele schilderij vervaardigd door onze dorpsgenoot wijlen Adrie Both", vertelt Stien van den Berg namens de Historische Vereniging. "Na een jaar of vijf, zes zag je het schilderij aan kwaliteit verliezen. Er kwamen plekjes op de stalen constructie en vocht verpulverde langzamerhand het schilderij. Vrijwilligers van onze vereniging hebben het kunstwerk vervolgens verwijderd. We vonden Ben van der Waal bereid om De Breeje Hendrick opnieuw te schilderen. Aard en Michelle de Waard van lijstenmakerij Aluwa leverden kosteloos de nieuwe lijst. Het resultaat van al die inspanningen ziet er fraai uit."

Onthullen
De dames De Bruijn-Burggraaf (bewoonster van De Breeje Hendrick) en Vonk (directeur van het zorgcentrum) kregen de eer om het schilderij te onthullen. Daarna trok het gezelschap naar De Breeje Hendrick om de hal p[ te sieren met een replica van het het 'naamgevende kunstwerk'.

Hendrick van der Graaf gold in vroeger dagen als een herenboer wiens Hendrickshoeve nabij De Loet gesitueerd was. Ook bezat hij huizen in Lekkerkerk. Vanwege zijn nogal forse lichaamsomvang werd hij in het Lekdorp 'Breeje Hendrick' genoemd. Ook één van de sloten die door het dorp liep kreeg zijn naam. "Een deel van die sloot bevond zich op de plek waar later het zorgcentrum werd gebouwd", vertelt Sien van den Berg, Lekkerkerkse in hart en nieren. "Vandaar de naamsverbinding. Of Hendrick van der Graaf iets met zorg van doen had, is mij niet bekend, maar feit is wel dat zijn naam via 'De Breeje' een begrip is in ons dorp. Dankzij het weer in ere herstelde schilderij kunnen dorpsgenoten en voorbijkomende fietsers en voetgangers sinds donderdag weer volop genieten van een markant stukje Lekkerkerk. 'De Breeje Hendrick' is terug!

Jan Timmer

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 9 minuten geleden
Toneelworkshop voor kinderen bij opening Kinderboekenweek
Afbeelding
Nieuws 17 minuten geleden
Wiekenroeden vervangen: restauratie Molen Den Arend in Bergambacht van start
Foto ter illustratie.
Nieuws 3 uur geleden
Krimpenerwaard wil beheer sportaccommodaties in eigen hand nemen: ‘centraal sportloket’
Voorleesvrijwilligers Aria en Annelies hebben alle aandacht.
Nieuws 4 uur geleden
Bibliotheek zoekt extra voorleesvrijwilligers: ‘Bij mooi boek zitten ze met glimoogjes op puntje van hun stoel’

Advertenties uit de krant

FC Perkouw en Schoonhoven gaan de strijd weer met elkaar aan.
Sport 5 uur geleden
Van ponttocht tot derby: FC Perkouw en Schoonhoven zijn er klaar voor
Onderdeel van de inventaris.
Nieuws 5 uur geleden
Inventaris Gemiva-locatie Elsenhoeve gratis af te halen: ‘Niet weggooien wat nog waarde heeft’
Marco Neuvel
Nieuws 5 uur geleden
Sportcafé Krimpen: lezing over met plezier bewegen in De Tuyter
Vol gas op de Nürburgring.
Sport 5 uur geleden
Racende broers Henk en Luuk Vuik samen op podium Nürburgring
Afbeelding
Nieuws 6 uur geleden
Organist Gert van Hoef geeft concert in Dorpskerk Ouderkerk aan den IJssel

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen