
Agressieve hond bijt eigenaar en omstander in Lekkerkerk
112LEKKERKERK • In Lekkerkerk is zondagmiddag een man ernstig gewond geraakt toen hij door een hond in zijn arm werd gebeten bij het Beatrixplantsoen. Volgens de politie gaat het om de eigenaar van het dier.
Een omstander, die afkwam op het hulpgeroep van de man en probeerde hem te bevrijden van de bijtende hond, werd door het dier in zijn borst gebeten en raakte eveneens gewond. Een vrouw liep bij het incident schade aan haar kleding op.
De eigenaar, die bloedde, rende om aan de hond te ontkomen naar een woning aan het Beatrixplantsoen, gevolgd door het dier. De bewoner opende de achterdeur voor hem, waardoor de hond buiten bleef.
Meerdere agenten kwamen af op het tumult in de buurt. Uiteindelijk wist een politiehondengeleider het agressieve dier onder controle te krijgen met een vangstok, na gebruik van een stroomstootwapen. De hond is in beslag genomen. De eigenaar werd naar het ziekenhuis gebracht en ook de gebeten omstander moest zich door een arts laten behandelen.
Volgens de eigenaar was de hond aangelijnd en werd het dier agressief nadat het had overgegeven. Zowel de hond als de eigenaar verbleven volgens de politie tijdelijk in Lekkerkerk.






















