
Feestelijke heropening van verbouwde en uitgebreide Kringloopwinkel in Alblasserdam
ZakelijkAlblasserdam – Het was vorige week vrijdag een gedenkwaardige dag voor de Woord en Daad kringloopwinkel in Alblasserdam. Na de opening, ongeveer vier jaar geleden, kond Woord en Daad nu een loods van de buren erbij huren.
Het bekende slogan was ook hier van toepassing: ‘Buurmans grond is maar eenmaal te koop of te huur’. Het magazijn werd verplaatst en dat leverde inpandig weer extra ruimte op, zodat de kringloopwinkel intern geheel op de schop gegaan is. Na een korte sluiting was der heropening op vrijdag 23 mei.
Oudste vrijwilliger doet opening
Dit werd gevierd met de ongeveer 85 vrijwilligers en de klanten. De opening werd verricht door Henk Vogelaar. Hij is met zijn 87 jaar de oudste vrijwilliger bij kringloopwinkel van Woord en Daad in Alblasserdam. Hij werd bijgestaan door Regina de Reuver, die nog net zichtbaar is op de foto. Voorzitter Piet de Gruijter van Woord en Daad in Alblasserdam hield een toespraak.
Er is in de korte tijd van de verbouwing heel veel werk verzet. Zelfs met mensen van buiten de organisatie, die geheel vrijwillig hun steentje hebben bijgedragen.
Projecten van Woord en Daad
De volledige opbrengst van de Woord en Daad kringloopwinkels gaat, na aftrek van de kosten, zoals de huur van het pand, naar projecten van Woord en Daad. Woord en Daad werkt wereldwijd aan duurzame verandering voor mensen in armoede. Dat doen ze samen met lokale partners via diverse programma’s, zoals (vak)onderwijs, duurzaam water en inclusieve agribusiness.
Elke winkel steunt een specifiek project, zoals vakonderwijs voor jongeren in Tsjaad of een goede drinkwatervoorziening voor mensen in kurkdroog Ethiopië. Met een aankoop en de inbreng van spullen, dragen klanten hieraan bij. De opbrengst van de kringloopwinkel van Alblasserdam is bestemd voor een project in Colombia.
De Woord en Daad Kringloopwinkel Alblasserdam is gevestigd aan de Edisonweg 50d. Voor meer informatie: https://woordendaadwinkels.nl.


















