
Coalitie van Papendrecht is al geklapt voordat die echt begonnen is: raadslid van OP splitst zich af en vormt nieuwe partij
NieuwsPapendrecht – Nog voordat de coalitie van PVV, VVD en OP begonnen is, is die al geklapt. Raadslid Hendrika Hoekstra van OP heeft zich afgescheiden van haar partij en is een eigen partij begonnen. Daarmee is de nipte meerderheid van het nieuwe gemeentebestuur verdwenen.
PVV, VVD en OP hadden 12 van de 23 zetels in de Papendrechtse raad, maar hebben nu niet langer de meerderheid die nodig is om te kunnen regeren. Ze hebben geprobeerd om bij de oppositiepartijen gedoogsteun te krijgen, maar dat is mislukt. Geen enkele partij in Papendrecht wil de huidige beoogde coalitie van PVV, VVD en OP steunen.
Nieuwe onderhandelingen
Dat betekent dat er nieuwe onderhandelingen moeten gaan plaatsvinden over een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht.
Er is op dit moment nog veel onduidelijkheid over de reden waarom Hendrika Hoekstra zich afgesplitst heeft van OP (Onafhankelijk Papendrecht). Lijsttrekker en beoogd wethouder Ruud Lammers werd door Hendrika niet persoonlijk ingelicht over haar besluit, maar moest dit via de burgemeester horen.
“Ik heb geprobeerd contact met haar te krijgen, maar ze nam de telefoon niet op. Via de app heeft ze laten weten dat ze met rust gelaten wil worden”, vertelt Ruud Lammers.
De reden van haar vertrek
Via bemiddelaar Bert Blase, die lang geleden raadslid was in Papendrecht, is er volgens Ruud contact geweest met Hendrika. Ruud: “Via Bert heb ik begrepen dat Hendrika niet wil dat Nikita de Ruiter wethouder wordt.”
“Door zich af te splitsen van OP, blokkeert zij de totstandkoming van de nieuwe coalitie. Want die heeft nu geen meerderheid meer. Hendrika neemt haar zetel mee en noemt haar nieuwe fractie Tegen Onrecht Papendrecht (TOP).”
Debat over ontstane situatie
Vanavond (donderdagavond 2 juli) zou de benoeming van de nieuwe wethouders plaatsvinden, maar dat gaat dus niet door. In plaats daarvan zal er een debat plaatsvinden over de ontstane situatie en hoe dit moet verder gaan.
De gemeenteraad van Papendrecht telt op dit moment elf fracties, met de nieuwe fractie TOP als elfde partij, en dat maakt het formeren van een coalitie tot een ingewikkelde opgave.
Later volgt meer informatie





















