Ingrediënten voor een recept uit het kookboek.
Ingrediënten voor een recept uit het kookboek. Foto: Aangeleverd

Veiligheidsregio’s lanceren kookboek met recepten uit noodpakket

Nieuws 1.246 keer gelezen

Regio - Met lang houdbare producten uit een noodpakket zijn verrassend smakelijke gerechten te maken. Dat blijkt uit Het meest noodzakelijke kookboek, dat maandag is gelanceerd door de veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid, Rotterdam-Rijnmond, Haaglanden en Utrecht. Het boekje moet mensen aanmoedigen om zich beter voor te bereiden op noodsituaties.

Het kookboek bevat creatieve recepten met houdbare producten zoals rijst, pasta, ingeblikt voedsel en groenten. De gerechten zijn ontwikkeld door chef-koks Jord Althuizen en Terry Priem, food-influencers @chefvanderlecq en @raghenieb, en studenten van de Albeda koksopleiding. Tijdens de lancering in Rotterdam werden enkele gerechten klaargemaakt en geproefd.

Voorbereid op 72 uur zonder hulp

Volgens de initiatiefnemers is het belangrijk dat mensen zich bewust worden van hun eigen weerbaarheid. “We leven in een tijd waarin vanzelfsprekendheden – zoals stroom, water en internet – ineens kunnen wegvallen. Dan is het fijn als je voorbereid bent”, aldus Reinie Melissant, plaatsvervangend voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid en burgemeester van Gorinchem. Ook Arjen Littooij, directeur van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond, sprak over het belang van zelfredzaamheid.

Het boekje moet inwoners helpen om na te denken over een noodpakket én een plan voor de eerste 72 uur in een crisissituatie. “Wat jij vandaag doet – hoe klein het ook lijkt – maakt ons morgen sterker.”

Gratis verkrijgbaar zolang de voorraad strekt

Het meest noodzakelijke kookboek is gratis verkrijgbaar via gemeenten en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid, zolang de voorraad strekt. Het boekje is ook te downloaden via zhzveilig.nl.

Jord Althuizen in actie.
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
112 1 uur geleden
Pannetje drooggekookt: brandweer en ambulance naar Standerdmolen in Papendrecht
Afbeelding
112 1 uur geleden
Traumahelikopter ingezet na val met e-chopper in Rijnstraat in Alblasserdam
Afbeelding
Nieuws 13 uur geleden
Excelsior treedt op met gastsolist Franklin Brown in Theater De Willem
Afbeelding
Sport 15 mei, 09:06
DTC De Mol uit Dordrecht organiseert Ladies Tour voor wielrensters

Advertenties uit de krant

Het team van het Albert Schweitzer ziekenhuis met de erkenning.
Nieuws 15 mei, 09:02
Erkenning voor Albert Schweitzer ziekenhuis als topklinisch expertisecentrum voor haarnestcyste
De leerlingen maakten met allerlei zorgsectoren kennis.
Nieuws 15 mei, 08:11
Alle basisscholen in Alblasserdam doen mee aan tweede Zorgroute
Afbeelding
fotoserie 14 mei, 17:27
Aanspanningen van Glijen en Rijen maken sfeervolle toertocht door de Alblasserwaard
Levi Sprong verongelukte in het verkeer.
Nieuws 14 mei, 09:25
Rouw in regio na overlijden Levi Sprong (14) uit Alblasserdam. De Zwerver: ‘Verdriet is groot’
Afbeelding
Sport 14 mei, 07:29
Drechtstreek deelt lolly’s uit als afsluiting van campagne rondom positief gedrag

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen